Váš vlastní profesionální e-shop

Vytvořte si vlastní e-shop a prodávejte své produkty na internetu s vysoce výkonným a flexibilním řešením PrestaShop.


PrestaShop: profesionální e-shop za 5 minut

PrestaShop je bezplatný modul umožňující vytvoření a následnou správu profesionálního internetového obchodu s moderním designem a širokým spektrem funkcí pro přilákání zákazníků. V současné době se jedná o jeden z nejoblíbenějších systémů pro správu e-shopů vůbec.

PrestaShop nabízí velmi přehledné a jednoduché rozhraní, díky němuž můžete svůj e-shop libovolně upravovat i bez sebemenších znalostí programovacích jazyků. Díky intuitivnímu konfigurátoru grafických šablon lze vzhled Vašeho obchodu přizpůsobit přesně na míru Vašim individuálním potřebám.

Výhody modulu PrestaShop

Osobní nastavení


Vybírejte z více než 2 000 responzivních grafických šablon (optimalizovaných pro mobilní zařízení) a přizpůsobte svůj e-shop přesně na míru svým individuálním potřebám.

Online obchody


PrestaShop nabízí odpověď na kompletní problematiku spojenou s provozováním internetového obchodu a představuje ideální řešení pro správu produktových katalogů, zabezpečení platebních transakcí či organizaci marketingových kampaní.


Komunita


Rozsáhlá uživatelská komunita představuje nevyčerpatelný zdroj rad, nápadů, inovací, šablon a pluginů.

SEO


Optimalizujte svůj e-shop pro internetové vyhledávače díky vestavěným nástrojům pro zlepšení pozice Vašich stránek v organickém vyhledávání.


Vlastní e-shop ve 3 krocích

Nevíte si rady se spuštěním internetového obchodu pomocí modulu PrestaShop? Postupujte podle následujících pokynů:

1

Objednejte si některý z našich webhostingových balíčků a propojte ho se svou doménou.

2

Nainstalujte PrestaShop jedním kliknutím.

3

Nakonfigurujte svůj e-shop: zvolte vizuální šablonu, zveřejněte katalog produktů a aktivujte platební metody.1 - Objednání webhostingu

Ze všeho nejdříve si zarezervujte doménu a zvolte vhodné webhostingové řešení. Webhosting je prostor umožňující uveřejnění Vašeho e-shopu na internetu za atraktivní cenu a bez integrace reklamních prvků třetích stran. Vaše stránky budou veřejně přístupné, aniž by byly závislé na jakékoli webové platformě, která by omezovala počet produktů ve Vašem katalogu nebo požadovala poplatky za uzavřené obchody.

Nejlepšího výkonu webových stránek běžících na modulu PrestaShop dosáhnete s řešením Webhosting Performance. Ke každému webhostingovému balíčku od nás nyní získáte doménu zdarma!*

Personal


1 doména
100 GB diskového prostoru
10 e-mailových adres
Neomezený přenos dat

55,75
 bez DPH/měsíc (67,46 Kč s DPH)

Pro


1 doména
250 GB diskového prostoru
100 e-mailových adres
Neomezený přenos dat

139,75
 bez DPH/měsíc (169,10 Kč s DPH)

Cloud Web


1 doména
1 vCore 2.4GHz
2 GB RAM
10GB diskového prostoru SSD  

279,75
 bez DPH/měsíc (338,50 Kč s DPH)

Performance


1 doména
500 GB diskového prostoru
1000 e-mailových adres
Neomezený přenos dat

279,75
 bez DPH/měsíc (338,50 Kč s DPH)

* Zdarma pro vytvoření a převod domény na 1 rok, poté obnovení dle aktuálního ceníku příslušné doménové koncovky: com , net , biz , info , org , name , fr , re , eu , be , es , it , de , at , co.uk , me.uk , org.uk , nl , us , ca , cz , ch , in , lt , dk , pm , so , se , yt , tf , wf , pt , ovh , xyz.

15 GB vyhrazených pro konfiguraci serveru

Zahrnuto ve Vašem hostingovém balíčku

OVH garantuje hosting Vašich stránek s modulem PrestaShop na 100% optimalizované platformě. Přenechejte starosti o technickou správu a aktualizace svého webhostingu na nás a soustřeďte se na růst svého e-shopu.

PHP 7 + FPM
Dosáhněte až 7x rychlejšího načítání svých stránek díky poslední verzi PHP a funkci FPM (FastCGI Process Manager).
SSL
SSL certifikáty DV, OV a EV pro zajištění bezpečnosti a vysokého výkonu Vašich stránek.
Anti-DDoS ochrana
Díky exkluzivní anti-DDoS ochraně bude Váš webhosting dostupný i v případě útoku DDoS!
Private SQL
Vytvářejte neomezený počet databází s řešením kombinujícím škálovatelnost, vysoký výkon a svobodu konfigurace.
Zálohy a obnovení
Nechtěně jste upravili své skripty tak, že Vaše stránky přestaly fungovat? Nezoufejte. Každé webhostingové řešení OVH nabízí možnost obnovení z pravidelných záloh.
Správa multi-domén
Díky funkci multisite můžete v rámci jednoho webhostingového řešení provozovat několik webových stránek.

2 - Instalace modulu PrestaShop

Abyste nemuseli ztrácet čas stahováním a kopírováním instalačních souborů modulu PrestaShop na Váš webhosting, nabízíme Vám možnost expresní instalace jedním kliknutím. Vše, co musíte udělat, je potvrdit instalaci požadovaného modulu v rámci objednávky webhostingového balíčku. Jakmile bude instalace dokončena, budete mít k dispozici aktuální a plně optimalizovanou verzi rozhraní PrestaShop, připravenou k okamžitému použití.

Webhosting PrestaShop

3 - Konfigurace modulu PrestaShop

Po úspěšném dokončení instalace modulu od nás obdržíte e-mail s přihlašovacími údaji a odkazem pro přístup do administračního rozhraní.
nástěnka modulu PrestaShop
  • Začněte úpravou šablony v sekci "Vzhled". PrestaShop nabízí možnost modifikace základní šablony (vlastní logo, obrázky apod.). Pro pokročilou grafickou personalizaci máte na výběr z nepřeberného množství přídavných grafických šablon.
  • Speciální péči a pozornost věnujte svému produktovému katalogu. Poskytněte svým zákazníkům co možná nejvíce informací o jednotlivých produktech (cena, obrázky, dostupnost, varianty apod.). Čím více informací svým zákazníkům nabídnete, tím větší je pravděpodobnost, že na Vašem e-shopu nakoupí. Za tímto účelem zvažte vytvoření samostatného WordPressového blogu, který lze s e-shopem velmi snadno propojit.
  • Dejte svým zákazníkům na výběr z platebních metod , které jsou v současné době nejpopulárnější a nabízejí ten nejvyšší stupeň zabezpečení (platební karta, bankovní převod či PayPal).
  • Nainstalujte si modul pro dopravu, s jehož pomocí budete své zboží rozesílat. Pro každý produkt lze nadefinovat individuální poplatky za dopravu.
  • PrestaShop nabízí široké spektrum marketingových nástrojů, které si můžete nainstalovat prostřednictvím administračního rozhraní (generátor promo kódů, modul pro e-mailingové či SMS kampaně, analyzátory konverzí, pluginy pro sociální sítě a další).
  • Jakmile provedete výše uvedená opatření, Váš e-shop bude připraven ke zpracování prvních objednávek.


Váháte s výběrem toho správného redakčního systému? Seznamte se s kompletní nabídkou modulů pro tvorbu webových stránek.

FAQ

Nabízí OVH odbornou pomoc s konfigurací modulu PrestaShop?

OVH zajišťuje hladký průběh instalace modulu a technickou správu Vašeho webhostingového řešení. K nastavení a samotnému používání modulu však podporu neposkytujeme. V případě jakýchkoli potíží se můžete obrátit na oficiální dokumentaci jednotlivých modulů: https://docs.ovh.com:51043/fr/fr/web/hosting/mutualise-cms-utilisation/

Kdykoliv se můžete obrátit na různorodé komunity lidí, kteří spravují jednotlivé projekty, a kteří rádi poradí s technickou i estetickou stránkou Vašeho díla.

Instalace modulu se nezdařila. Co mám dělat?

Za jistých podmínek může dojít k selhání instalace modulu. V takovém případě se obraťte na následující příručku: https://docs.ovh.com:51043/fr/fr/web/hosting/modules-en-1-clic/#erreurs-d-installation