Crontab

Plánování a řízení automatických akcí v rámci Vašeho webhostingu

Pomocí Crontab plánujete akce. Tím se rozumí automatické spouštění úloh, jako jsou pravidelné aktualizace, spouštění programů/skriptů, rozesílání e-mailů, apod.

Stejně jako je tomu u Plánovače úkolů ve Windows, i zde si zautomatizujete aktualizace a spouštění úkolů zvolením data, času a požadované frekvence.

Díky tomu můžete:

 • Automatizovat aktualizace nebo spouštění skriptů
 • Provádět zálohování svého webu či databáze
 • Získávat informace, které pomohou aktualizovat Váš web
 • Ověřovat stav souborů potřebných k zabezpečení webu
 • Zasílat e-maily obsahující přístupové logy nebo odkazy na zálohy

Jak používat plánovač úkolů?

Jednoduše přejděte do rozhraní Zákaznického prostoru OVH a v sekci "Naplánované úlohy - Cron" naplánujte veškeré akce, které si přejete provést.

Pomocí několika kliknutí můžete vytvářet či upravovat skripty, které mají být spouštěny pravidelně. Tak jednoduché to je!

Stačí zvolit požadovaný skript, datum, hodinu a frekvenci jeho spouštění.

Výhody plánovače úkolů

 • Plánování úkolů

  Služba Cron, původně vyhrazená pro uživatele dedikovaných serverů, je Vám k dispozici v rámci každého z našich webhostingových balíčků. Zautomatizujte zálohování svého webu či databáze, generujte faktury a aktualizujte své cache v pravidelných intervalech. Vše, co musíte udělat, je vybrat potřebný skript a nastavit periodicitu spouštění v Zákaznickém prostoru OVH.

 • Sledování úkolů

  Ze svého Zákaznického prostoru můžete sledovat, zda jsou Vaše úlohy spouštěny správně. V případě, že by některá z úloh nebyla spuštěna správně, okamžitě obdržíte chybové hlášení, díky čemuž ji budete moci obratem upravit.

 • Jděte ještě dále

  <?php
  system("mysqldump --host=votre_serveur_mysql --user=nom_de_votre_base --password=mot_de_passe nom_de_votre_base > backup.sql");
  system("gzip backup.sql");
  system("mysqldump --host=votre_serveur_mysql --user=nom_de_votre_base --password=mot_de_passe nom_de_votre_base > backupbase2.sql");
  system("gzip backupbase2.sql");
  ?>

  Příklad skriptu, který zazálohuje a zkomprimuje dvě databáze:

Více informací
Jednu úlohu lze spustit nejvýše jednou za hodinu.

V Zákaznickém prostoru OVH můžete nastavit frekvenci spouštění úkolů (například každý týden nebo každý měsíc).