Jak vybrat ten správný webhosting?

Potřebujete poradit s výběrem toho správného webhostingového řešení? OVH si pro Vás přichystalo několik užitečných rad.

Jak na hosting webových stránek

Aby Vaše stránky mohly být veřejně přístupné, musejí být nejdříve uloženy na serveru s přístupem k internetu. To by teoreticky zvládl i stroj umístěný u Vás doma. Kdo se však v případě Vaší nepřítomnosti postará o správu a plynulý provoz Vaší služby?

Existují dva způsoby, jak hostovat webové stránky u OVH:

Manuálně spravovaný webový server na infrastruktuře OVH

Webhostingové balíčky Perso, Pro či Performance
(nastartujte svůj web jako expert)

Konfigurace vlastního serveru

Servery VPS nebo Public Cloud nabízejí možnost libovolné konfigurace Vašeho úložného prostoru.

Servery v datacentrech OVH jsou pod neustálým dohledem specializovaných týmů, které zajišťují nepřetržitou údržbu Vašeho hardwaru. O správnou funkčnost softwaru se však v tomto případě musíte postarat sami (databáze, správa místa na pevném disku, systémové aktualizace apod.).

V rámci nabídky VPS (Virtuální privátní server) můžete spravovat svůj webový projekt v prostředí vlastního serveru, a to za cenově výhodných podmínek. S VPS totiž sdílíte výpočetní zdroje mnohem výkonnějších fyzických serverů, na nichž je Váš server virtualizován, s dalšími zákazníky. Díky tomu neplatíte ani zdaleka tolik, jako kdybyste si pronajímali svůj vlastní fyzický stroj. Jednotlivé VPS jsou od sebe izolovány neprostupnou softwarovou vrstvou, díky čemuž je i sebemenší únik Vašich dat naprosto vyloučen.

Jakožto serverový administrátor můžete využívat 100 % svých dedikovaných výpočetních zdrojů. Pokud hledáte právě to, pak je pro Vás nabídka serverů z univerza OVH Cloud tou správnou volbou.

OVH webhosting

Rádi byste své webové stránky hostovali i přesto, že Vám chybí potřebné technické dovednosti pro správu vlastního serveru či cloudové instance? Pokud ano, pak Vám jistě přijde vhod některý z našich webhostingových balíčků, o jejichž technickou správu se starají technici společnosti OVH.

Co je to webhostingový balíček?

Jak již samotný název napovídá, webhostingový balíček je služba speciálně navržená pro hostování webových stránek. Každý balíček běží na nepřetržitě monitorované infrastruktuře, díky čemuž je postaráno o technickou údržbu hardwaru - 24/7. I přesto, že všechny webové stránky hostované v rámci našich balíčků používají stejnou konfiguraci, nabízí OVH možnost úpravy některých technických aspektů webhostingu pomocí Zákaznického prostoru OVH. Můžete si tak například vybrat, na které verzi PHP mají být Vaše stránky spuštěny.

Webhostingové balíčky OVH jsou rozděleny do dvou kategorií:

Sdílený webhosting

Díky sdílení hardwarových zdrojů mezi jednotlivými webhostingovými balíčky (Personal, Pro) je tento typ hostingu dostupný za velmi nízkou cenu. Jakmile však některé z webových stránek umístěných na sdíleném webhostingu začnou využívat příliš mnoho zdrojů, může to mít negativní dopad na výkon všech webů hostovaných v rámci stejného clusteru. Abychom toto riziko eliminovali, přišly naše týmy s unikátním řešením pro redistribuci zdrojů.

Jednotlivé webhostingové balíčky se mezi sebou liší množstvím přidělených zdrojů (např. diskový prostor) a nabídkou rozšiřujících funkcí (např. SSH přístup).

Webhosting Performance

Na rozdíl od webhostingových balíčků Personal a Pro(viz levý sloupec) disponuje řešení Performance garantovanými hardwarovými zdroji. Webové stránky hostované v rámci těchto řešení mají k dispozici konstantní přístup k vyhrazeným zdrojům, jejichž objem závisí na typu objednané služby (Performance 1 až 4).

Jaký webhosting vybrat?

Abyste získali definitivní odpověď na tuto otázku, budete nejdříve muset zvážit následující faktory:

Jedná se o Vaše první webové stránky?

Pokud hledáte vhodné řešení pro hosting svých prvních webových stránek, rodinného projektu či fotoblogu, zvolte Webhosting Perso, s nímž získáte přístup ke 100 GB úložného prostoru a deseti emailovým účtům s kapacitou 5 GB. Přímo ze Zákaznického prostoru OVH si navíc budete moci jedním kliknutím nainstalovat některý z těch nejpopulárnějších redakčních systémů na současném trhu (WordPress, Drupal, Joomla! a Prestashop).

Seznamte se s výhodami CMS v naší příručce.

Může mít případný výpadek Vašich stránek přímý dopad na Vaše podnikání?

Pokud je Vaše podnikání byť jen částečně závislé na správné funkčnosti Vašich stránek, sáhněte po některém z webhostingových balíčků Performance. Tato řešení si totiž dokáží hravě poradit se zvýšenou datovou zátěží a nabízejí velké množství přídavných funkcí a rozšíření.

Jak velkou datovou zátěž by měly být Vaše stránky schopné zvládnout?

Pokud Vaše webové stránky navštíví větší množství zákazníků naráz, nebo pokud budete nahrávat velký objem dat (např. z databáze či externí API), je velmi pravděpodobné, že Vaše stránky začnou využívat velké množství hardwarových zdrojů. Aby Vaše stránky zůstaly bez problému přístupné i v takovýchto situacích, je zapotřebí zvolit některý ze speciálně navržených webhostingových balíčků Pro či Performance.

Potřebujete hostovat více webů na jednom webhostingu?

Každý z webhostingových balíčků Personal nebo Pro nabízí možnost hostovat vícero webových stránek. Lze je využít například pro vytvoření hlavní webové stránky s podstránkami pro Váš blog či přechodnou událost.

Hostujte produkty pro své zákazníky s nepřekonatelným poměrem cena/výkon. Zvláště výhodné pro webové agentury, přeprodejce a webdesignéry na volné noze.

Potřebujete SSH přístup?

SSH je zabezpečený komunikační protokol, šifrující data zasílaná mezi webovou stránkou a SSH klientem. SSH je k dispozici pouze v rámci nabídky Pro a Performance.

Na kolik vyjde hosting webové stránky?

Níže naleznete srovnání cen jednotlivých webhostingových balíčků OVH:

Personal Pro Cloud Web Performance
Multisite
(doporučené množství stránek)
5 10 Neomezeno Neomezeno
Diskový prostor 100 GB 250 GB 20 GB 500 GB
Zdroje - - - 1 až po 4 vCore
2 až po 8 GB RAM
Doporučené moduly
wordpress
wordpress
joomla
wordpress
joomla
drupal
prestashop
wordpress
joomla
drupal
prestashop
Předpokládaný počet simultánních připojení 75 125 100-300 175-500
Přístup SSH - multi SSH - V ceně V ceně V ceně
Cena 55,75 bez DPH/měsíc 139,75 bez DPH/měsíc 3 357,00 bez DPH/měsíc

Od

279,75 bez DPH/měsíc

Detailní informace o jednotlivých nabídkách naleznete zde..

Váháte s výběrem?

Ničeho se nebojte. Svůj webhostingový balíček můžete kdykoli změnit prostřednictvím Zákaznického prostoru OVH.