Jaké VPS vybrat?

6 ukazatelů, které Vám pomohou vybrat si VPSJaké VPS vybrat?

Jak si zvolit mezi VPS SSD a VPS Cloud?
Zde je několik rad od OVH, které Vám pomohou s volbou nejvhodnějšího modelu serveru.

Potřebujete CPU, RAM, diskový prostor nebo geolokalizaci VPS? Podívejte se níže na našich 6 ukazatelů, které Vám pomohou s výběrem nejvhodnějšího modelu VPS.

Kolik paměti RAM a jaký procesor či diskový prostor potřebujete?

Abyste mohli zodpovědět tyto otázky, je nejprve potřeba zodpovědět dvě:
Jak budu využívat mé VPS dnes a jak za několik měsíců?
Jaké aplikace budu instalovat?

Plánuji chod několika aplikací na mém VPS

Potřebujete více jak 2 GB RAM, speciálně v případě, že hostujete jak databáze, tak i webové aplikace.

Mé aplikace již mají velkou návštěvnost

Vyberte si VPS Cloud škálovatelný výkon a lepší záruky.

Mám důležitá data

Zvolte si velikost databáze bez obav z budoucího růstu (databáze lze upgradovat).

Mám mnoho souborů a dat

Kdykoli můžete provést upgrade, takže můžete odhadnout zátěž Vašeho obsahu bez obav z následného růstu. Jestliže celková velikost uložených dat Vašeho projektu přesáhne limity nabízené danou řadou, zcela určitě pro Vás budeme mít jiné řešení.

Mám velmi citlivá data

Využijte vysoké dostupnosti a možností záloh, které nabízí řada VPS Cloud.

Používám databázi

Využívané databáze můžou spotřebovat mnoho paměti RAM, takže část paměti musí být vždy rezervována pro tento účel.

Vše na jediném VPS, či více VPS?

Můžete oddělit databáze od front office a aplikačního serveru. Každá komponenta bude spotřebovávat méně zdrojů, nežli jediná komponenta, která by spravovala vše.

Používám panel pro správu

Jak Plesk, tak i cPanel jsou velmi náročné co se týče zdrojů, takže se ujistěte, že máte alespoň 2 GB RAM pro hostování několika velkých aplikací. A nezapomeňte si zvolit správnou licenci.

Používám CMS

CMS kombinuje více vrstev aplikací a vývoje a hraje důležitou roli v zobrazování dynamických stránek, které vyžadují více CPU a RAM nežli jednoduché stránky.

Kam a proč bych měl geolokalizovat své VPS?

Ať ve snaze zlepšit požitek návštevníků Vašich stránek, nebo ve snaze o leší umístění Vašich stránek při vyhledávání (SEO), geolokalizace Vašeho hostingu blíže k Vašim návštěvníkům, je velmi důležitou a výhodnou strategií.

Podívejte se pomocí různých nástrojů na umístění většiny Vašich návštěvníků a přibližte jim umístění svého VPS (či ho duplikujte), pro vylepšení rychlosti odezvy. Své VPS můžete mít umístěno na několika místech (POP).

Jestliže budete používat několik VPS a některé z nich budou komunikovat s ostatními, buďte opatrní s volbou jejich umístění, kvůli přenosu dat a odezvě.

Potřebuji přídavné IP adresy?

Přídavné IP adresy jsou na VPS potřeba v několika situacích:

  • Instalace SSL certifikátu
  • Přiřazení vyhrazené IP adresy ke každé webové prezentaci hostované na Vašem serveru (jestliže to neuděláte, bude stránka automaticky přiřazena k IP serveru)
  • Používání různých IP pro různé kanály (stránky, mobilní aplikace, atd.)
  • Alokace různých IP k různým službám (CMS, databáze, atd.)
  • Přiřazení několika IP adres k jediné stránce. Toto může být později použito pro vícejazyčné stránky, které umožní každé doméně (stranky.cz, stranky.sk, stranky.de, etc.) býl lokalizována v zemi s ní spjaté.

OS serveru: měl bych na svém VPS mít Linux či Windows?

Mimo Vaše návyky a znalosti jsou vždy nejdůležitějším ukazatelem jaký OS použít aplikace, které na serveru vyvíjíte.

Jestliže vyvíjíte v .NET či plánujete vyvíjet aplikace pro Microsoft, nebo pro tyto typy platforem, pak Vám určitě doporučujeme použít Windows server.

Pro fanoušky open-source technologií, můžete většinu těchto technologií nainstalovat (CMS, PHP, MySQL...) spíše na Linuxové prostředí, jestliže máte dostatečné znalosti. Pro eliminaci problémů s jejich instalací si také můžete vybrat před-instalovanou verzi od OVH.

Distribuce a licence Windows můžete na své VPS Cloud nainstalovat přímo ze Zákaznického prostoru.

*: K dispozici pouze u VPS Cloud

Jaké by mohli být mé potřeby v budoucnu?

Usnadněte si život a již se nebojte. Víme, že se Vaše potřeby změnili a rozhodli jsme se Vaše projekty podporovat dlouhodobě. V budoucnu nemusíte nutně potřebovat stejné zdroje (RAM, disky, atd.), jako máte nyní. To je důvodem, proč jsou naše virtuální privátní servery škálovatelné a můžete je snadno upgradovat. Můžete si upravit své VPS a upgradovat ho na výkonnější model, nebo dokonce na pokročilejší řadu (v blízké budoucnosti) a to kdykoli a pomocí několika kliknutí myší.

Jak mohu spravovat více stránek na mém VPS?

Chcete spravovat více webových stránek na svém hostingu? Chcete centralizovat a zjednodušit přehled všech Vašich webových projektů, které máte na svém VPS?

Spravujte své weby i bez znalostí administrace serverů pomocí panelů pro správu na VPS od OVH:

Můžete spravovat všechny své služby na jediném VPS pomocí uživatelsky přívětivého prostředí pro správu: Plesk, cPanel či Zákaznický prostor OVH.