Jak si vybrat VPS?

Naše virtuální privátní servery (VPS) nabízejí vysoce výkonné webhostingové řešení za atraktivní cenu. Získejte administrátorský přístup (root) ke svému vlastnímu serveru v rámci zabezpečené a spravované infrastruktury OVH.

Co musí mé VPS umět?

Na svém VPS plánuji chod několika aplikací

V takovém případě potřebujete více než 2 GB RAM (speciálně pokud hostujete databáze i webové aplikace).

Mé aplikace již mají velkou návštěvnost

Vyberte si VPS Cloud : škálovatelný výkon a lepší záruky.

Mám důležitá data

Zvolte si velikost databáze bez obav z budoucího růstu (databáze lze upgradovat).

Mám velké množství souborů a dat

Kdykoli můžete provést upgrade, takže můžete odhadnout zátěž svého obsahu bez obav z následného růstu. Jestliže celková velikost uložených dat Vašeho projektu přesáhne limity nabízené danou řadou, zcela určitě pro Vás budeme mít jiné řešení.

Mám velmi citlivá data

Zvolte řadu Cloud a nechte se unést jejím vysokým výkonem, nativní dostupností a možnostmi pro pokročilé zálohování.

Používám databázi

Využívané databáze mohou spotřebovat mnoho paměti RAM, takže část paměti musí být vždy rezervována pro tento účel.

Vše na jediném VPS, či více VPS?

Databáze lze oddělit od front office a aplikačního serveru. Každá komponenta tak bude spotřebovávat méně zdrojů, než jediná komponenta, která by spravovala vše.

Používám panel pro správu

Jak Plesk, tak i cPanel jsou velmi náročné na využití zdrojů, takže se ujistěte, že máte alespoň 2 GB RAM pro hostování několika velkých aplikací. Nezapomeňte si zvolit správnou licenci.

Používám CMS

CMS kombinuje více aplikačních a vývojových vrstev a závisí na dynamickém obsahu, který vyžaduje více CPU a RAM, nežli jednoduché stránky.

Kde geolokalizovat své VPS a proč?

Ať již své stránky potřebujete optimalizovat pro internetové vyhledávače (SEO) nebo jen zrychlit jejich načítání, geolokalizace webhostingu pro zemi, v níž sídlí cílová skupina uživatelů, je tou správnou strategií.

Identifikujte pomocí různých nástrojů lokaci většiny svých návštěvníků a přibližte jim umístění svého VPS (či ho duplikujte), pro vylepšení rychlosti odezvy. Své VPS můžete umístit v rámci několika bodů přítomnosti (POP).

Pokud budete používat vícero VPS a některé z nich budou komunikovat s ostatními, buďte při výběru jejich umístění opatrní (zejména kvůli přenosu dat a odezvě).

Potřebuji dodatečné IP adresy?

Přídavné IP adresy jsou na VPS potřeba v následujících situacích:

  • Instalace SSL certifikátu
  • Přiřazení vyhrazené IP adresy ke každé webové prezentaci hostované na Vašem serveru (jestliže to neuděláte, bude stránka automaticky přiřazena k IP serveru)
  • Využití samostatných IP adres pro různé kanály (web, mobilní aplikace apod.)
  • Alokace různých IP k různým službám (CMS, databáze, atd.)
  • Přiřazení několika IP adres k jediné stránce. Toto může být později použito pro vícejazyčné stránky, které umožní každé doméně (stranky.cz, stranky.sk, stranky.de, etc.) být lokalizována v zemi s ní spjaté.

Jak vyhodnotit své potřeby do budoucna?

Se svými budoucími potřebami si zatím nemusíte lámat hlavu. V OVH jsme si dobře vědomi toho, že Vaše požadavky na výkon se budou v průběhu času měnit. Operační paměť, kterou potřebujete dnes, Vám již za měsíc nemusí stačit - nemluvě o CPU či úložném prostoru. Z toho důvodu jsme naše řešení navrhli tak, aby byla co možná nejvíce flexibilní a škálovatelná: zdroje na svém VPS proto můžete kdykoli škálovat dle svých aktuálních potřeb.

Jak spravovat vícero webových stránek na jednom VPS?

Chcete na svém webhostingu spravovat více webových stránek? Rádi byste centralizovali a zjednodušili přehled všech webových projektů, hostovaných na Vašem VPS?
Spravujte své weby i bez dovedností serverového administrátora pomocí panelů pro správu od OVH:
Plesk, cPanel a další ovládací panely umožňují snadnou správu velkého množství webových stránek na jednom VPS, pomocí ergonomického a vysoce přehledného rozhraní.

Jaký operační systém si vybrat?

Kromě Vašich návyků a dosavadních znalostí jsou při výběru toho správného operačního systému tím nejdůležitějším ukazatelem aplikace, které na svém serveru vyvíjíte.
Pokud pracujete v .NET nebo se chystáte používat aplikace od společnosti Microsoft, Windows server je pro Vás tou nejlepší volbou.
Fanoušci open-source technologií mohou většinu těchto technologií (CMS, PHP, MySQL...) nainstalovat na Linuxové prostředí. Pro eliminaci problémů s instalací je možné zvolit předinstalovanou verzi od společnosti OVH.
Distribuce a licence Windows můžete na své VPS Cloud nainstalovat přímo ze Zákaznického prostoru OVH.

K dispozici na VPS Cloud