IP Load Balancing


Rozložení zátěže
mezi různými službami a datacentry


Od 280,00  bez DPH/měsíc


vysokou dostupnostKontroly dostupnosti služby


IP Load Balancing nepřesměruje tok dat na nedostupnou komponentu infrastruktury, dokud není OVH prostředím opět ustanovena jako dostupná. To znamená, že nepřijdete o žádné dotazy Vašich zákazníků a Vaše kritické aktivity nebudou ohroženy. Tato vlastnost je založena na testech pomocí sond, které mohou být nastaveny a deaktivovány (HTTP, OCO, atd.).

Pritorita distribuce


Pro rozložení zátěže podle Vašich pravidel můžete definovat váhu pro každou Vaší službu v určitém datacentru. Toto nastavení (API: SetWeight) je velmi užitečné především, když je Váš serverový park rozložený a kapacita Vašich služeb (VPS, VM, dedikované servery) je nerovnoměrná. Umožní Vám to častěji distribuovat přenos dat na servery s větší kapacitou.

Nastavitelný monitorovací systém


Kromě monitorování ping, máte možnost konfigurovat OCO sondy. Tato aplikačně-orientované řešení umožňuje administrátorovi definovat svou vlastní monitorovací politiku a lépe zjistit stav jednotlivých komponent infrastruktury. Je tedy možné zde určit kritéria dostupnosti.

Automatická migrace do režimu rescue


IP Load Balancing Vám umožní nastavit vysoce dostupnou infrastrukturu založenou na modelu master/slave.
Tato funkce (API: BackupState) provede automatickou migraci Vašeho přenosu dat na slave server, jestliže se objeví nějaký problém na master serveru.