Public Cloud Ecosystem

Proč zvolit službu Public Cloud od OVH?

Výhody cloud computingu, které snadno splní vaše pracovní potřeby

Prostřednictvím službu Public Cloud nabízíme firemní cloudová řešení, která jsou součástí globální strategie OVH: SMART!

  • Simple, naše cloudové nabídky jsou připraveny k použití snadno a rychle.
  • Multilocal, svou síť a datová centra nasazujeme tak, abychom byli na celém světě každému nablízku.
  • Accessible, naše ceny patří k nejlepším na trhu, jsou také předvídatelné a bez skrytých nákladů.
  • Reversible, používáme standardní technologie dostupné na trhu, abychom zůstali otevření a interoperabilní.
  • Transparent, zavazujeme se být ve svých sdělení srozumitelní a sázíme na předvídatelné ceny.

Co je cloud computing?

Při definice cloud computingu je třeba nejprve zmínit pojem „služba“. Hovoříme o službách jako „infrastruktura jako služba (IaaS)“, „platforma jako služba (PaaS)“ a „software jako služba (SaaS)“. Cloud je služba hostování zdrojů, softwaru a webových aplikací, která funguje následovně:

„On-demand“

Řešení cloud computingu jsou k dispozici téměř okamžitě, často prostřednictvím rozhraní API nebo grafického rozhraní. Jejich aktivace se provádí automaticky. Díky tomu umožňuje „on-demand“ rychlou odezvu při zavádění a používání.

Přesné vyúčtování

Jde o další výhodu cloud computingu. Účtovány jsou pouze spotřebované zdroje nebo služby, nejčastěji s přesností na hodinu či gigabajt. Díky přístupu „pay-as-you-go“ již není nutné poskytovat nebo investovat do spících zdrojů.

Hardwarová abstrakce

Pojem „cloud“ znamená v angličtině mrak. Tato myšlenka cloud computingu představuje dekorrelaci mezi hardwarem a použitou službou. Materiál již není pro uživatele tím hlavním, jak tomu bylo v minulosti.

 

 

Cloudové služby dostupné po celém světě

OVH Public Cloud Map

Naše cloudová řešení

OVH nabízí širokou škálu cloudových produktů pro vaše potřeby, které vám ušetří čas a umožní vám soustředit se na hlavní aktivity.

Migrace na cloud

Služba Public Cloud od OVH je založena na standardních technologických prvcích a nabízí nativní mezisystémovou kompatibilitu umožňující import a export dat.

DevOps a kontinuální integrace

Celou řadu nástrojů lze konfigurovat přímo pro práci s naším Public Cloudem, což vám umožňuje využívat celý ekosystém devops, jako je Terraform a Ansible, a opírat se tak o zdroje od OVH pro softwarové továrny jako například Jenkins.

Umělá inteligence a „data driven business“

Pro uspokojení rostoucích potřeb ohledně manipulace a analýzy dat nabízíme strojové učení, hluboké učení a řešení pro velká data. Vše je možné díky škálovatelným dedikovaným zdrojům a úložné kapacitě, kterou lze zvětšovat.

Jádrem našich cloud computingových platforem je open source

OpenStack Logo

OpenStack

OpenStack je první softwarový prvek umožňující orchestraci Public Cloudu. OVH se podílí na rozvoji open source komunity jako sponzor. Také jsme poskytovatelem infrastruktury pro CI/CD projektu a zasahujeme do kódu prostřednictvím přímých příspěvků nebo zpětné vazby. Jsme tak jedním z největších operátorů OpenStacku.

Kubernetes

Kubernetes

OVH v oblasti kontejnerizovaných služeb spoléhá na Kubernetes. Jsme také členy nadace Cloud Native Computing Foundation (CNCF) a naše nabídka je od ní certifikována.

Ready to get started?

Create an account and launch your services in minutes

Produits Public Cloud

Discover our Public Cloud solutions

Our Public Cloud consists of a comprehensive range of cloud services, all of which are invoiced based on your actual usage. This way, you can focus on your core business, thanks to a flexible infrastructure, with resources available on demand. Manage your consumption based on your requirements, for projects of all sizes.

Výhody cloud computingu

Flexibilita a bezpečnost

Cloud umožňuje velkou adaptabilitu pro pracovní potřeby (skladování, výpočet atd.). Na začátku projektu už nejsou díky nabídce střednědobých či dlouhodobých plánů třeba velké investice. Infrastrukturu a fakturaci můžete přizpůsobit podle svých potřeb. Vedle nákladů na škálování a vývoj nových technologií umožňuje cloud také hodinové vyúčtování: platíte pouze za to, co skutečně spotřebujete. Díky virtualizaci serverů a zdrojů se infrastruktura přizpůsobuje vašim potřebám. Můžete přidávat nebo odebírat zdroje v reálném čase, aby lépe reagovaly na zatížení ve špičkách. Díky replikaci dat a záloh ve vaší infrastruktuře umožňuje cloud vysokou dostupnost dat, a to i v případě poruchy.

Jak používat cloud?

Díky kombinaci hardwarových a softwarových technologií vytvořil cloud různé modely služeb.

Infrastructure as a service (IaaS)

V rámci IaaS si můžete pronajmout fyzickou infrastrukturu a nestarat se o správu hardwaru nebo virtualizační vrstvu. To za vás dělá váš poskytovatel. Ideální pro správu škálovatelných IT služeb od A do Z. To také umožňuje účtování „podle využití“, kdy platíte pouze to, co skutečně spotřebujete.

Platform as a service (PaaS)

Služba PaaS spočívá v pronájmu platformy připravené k použití, na které můžete instalovat, konfigurovat a provozovat vlastní aplikace. Hardware, virtualizační vrstvy a operační systém spravuje váš poskytovatel.

Software as a service (SaaS)

SaaS umožňuje přístup k softwaru a webovým aplikacím kdekoli a kdykoliv, bez omezení počtu uživatelů. S tímto modelem se nemusíte starat o hardware, softwarové vrstvy ani instalace aplikací na serveru. Potřebujete více zdrojů? Vaše nabídka je škálovatelná a váš tarif se odpovídajícím způsobem přizpůsobí!