image cloud publique OVH

Bitové kopie systému a nejoblíbenější předinstalované aplikace

V zájmu co nejrychlejšího spuštění vaší infrastruktury poskytuje OVH cloudové bitové kopie ve formátu, který je standardem na trhu, stejně jako nejpopulárnější předinstalované aplikace.

Udržováno společností OVH

Bitové kopie jsou produkovány a udržovány OVH. Nemusíte si dělat starosti s poskytováním klasických bitových kopií systému. Postaráme se i o jejich aktualizace.

Optimalizováno pro infrastrukturu OVH

Bitové kopie systému jsou speciálně nakonfigurovány tak, aby získaly to nejlepší z infrastruktury OVH a vám dodaly veškerý výkon komponent instancí.

Zrychlení spouštění

Bitové kopie systému ve veřejném katalogu jsou systematicky ukládány do mezipaměti na všech hypervizorech, které hostují instance, což umožňuje spustit cloudový server během několika sekund.

Konfigurovatelnost za provozu

Díky spouštěcím skriptům cloud-init může mít každá instance specifické chování, přičemž může vycházet ze standardní bitové kopie. Cloud-init umožňuje konfigurovat nekonečné množství parametrů,ale také spouštět skripty umožňující personalizaci spouštění jednotlivých instancí.

Použití

Seznam bitových kopií z katalogu

openstack image list --public

Zobrazení vlastností bitové kopie

openstack image show debian

Ready to get started?

Create an account and launch your services in minutes

Funkce

Debian

Debian je vlajkovou lodí distribuce ve světě Linuxu a je uznáván jako jeden z nejstabilnějších. Po celém světě má velkou komunitu.

Ubuntu

Tato z Debianu odvozená distribuce se vyznačuje rychlou integrací služeb, ovladačů a tržního softwaru. Ve světě cloud computingu se prosadila jako standard .

Windows Server

Serverová verze operačního systému Microsoft. Windows Server nabízí celou řadu služeb a umožňuje hostovat aplikace vyžadující prostředí Microsoft.

CentOS

Bezplatná distribuce založená na Red Hatu, nejpoužívanější systém ve firemním prostředí. Její životní cyklus je založen na RHEL (Red Hat Enterprise Linux).

Fedora

Komunitní verze Red Hatu. Tato distribuce je často průkopníkem integrace nových postupů a technologií.

CoreOS

Linuxová distribuce určená k hostování distribuovaných aplikací. Nativně obsahuje Etcd, Kubernetes a Prometheus.

Archlinux

Linuxová distribuce v populárním upgradu, který používá systém řízení paketů Pacman.

FreeBSD

Jediný UNIXový systém, který není založen na Linuxu. Tato distribuce BSD používá jinou licenci než ostatní linuxové systémy.

WordPress

WordPress je CMS (systém pro správu obsahu), který umožňuje funkce multisite a multiblog. Je velmi oblíbený a dostupný díky celé řadě možností, poskytuje uživateli úplnou kontrolu.

Plesk

Plesk je webové rozhraní pro zjednodušenou správu jednoho nebo více projektů. Ideální pro společnosti, které preferují grafické rozhraní příkazových řádků.

Virtualmin

Virtualmin je open source webhostingový ovládací panel, určený k usnadnění správy stránek, uživatelů služeb zasílání zpráv, databází a webových aplikací.

GitLab

GitLab je open source a kolaborativní platforma pro správu vývojářských projektů. Pokrývá celý životní cyklus projektu od jeho vzniku až po uvedení do produkce. Jedním z největších přínosů GitLabu je správa verzí (versioning).

Docker

Docker je open source řešení umožňující nasazení aplikací v softwarových kontejnerech. Kód spuštěný uvnitř kontejneru je izolován a funguje nezávisle na operačním systému (OS).

OpenVPN

OpenVPN je kompletní open source řešení SSL VPN nabízející všechny funkce potřebné pro virtuální privátní síť (VPN) Site-to-Site.

tarif public cloud

Fakturace za Public Image Catalog

Public Image Catalog nabízí bezplatné bitové kopie systému. Některé z nich mohou vyžadovat získání licence.