Object Storage de Public Cloud

Škálovatelný, flexibilní a zabezpečený prostor úložiště

Uložte své soubory na dostupné místo v HTTPS pomocí OpenStack Swift API. Objekty mají k dispozici softwarovou vrstvu, která spravuje metadata, přístupová práva a inteligentní chování přímo na úrovni dat. Je to ideální místo pro uložení statických souborů, abyste je mohli využívat ze své aplikace, nebo je jen zpřístupnili na webu.

Škálovatelnost

Už žádné složité odhadování budoucích potřeb velikosti prostoru úložiště pro vaše potřeby. Object Storage poskytuje neomezený prostor pro vaše aplikace. Uchovávejte všechny typy souborů bez obav z nedostatku prostoru na disku.

Odolnost

Vaše data jsou distribuována v rámci clusterů, které spravují tři repliky pro každý objekt. Tyto repliky jsou umístěny jednak na discích a jednak různých serverech, aby byla zajištěna jejich dlouhá životnost.

Integrace s vaší aplikací

Všechny akce jsou adresovatelné přes API, což činí automatizaci velmi dostupnou a snadno integrovatelnou do aplikačních vrstev, které manipulují s vašimi daty. Tuto integraci o něco usnadní knihovny OpenStack Swift navrhované pro vámi používané jazyky.

Případ užití

Uložte si svá obchodní data

Obchodní data jsou často velmi objemná: např. zobrazovací metody v lékařství, satelitní datavidea nebo výpisy z měřicích bodů . Využívání Object Storage vám umožní zbavit se této starosti, využívat úložiště za dostupné náklady a získat záruku zabezpečení dat.

Katalog dokumentů

Katalogy dokumentů zpracovávané aplikacemi poskytují statický obsah jako obrázky, textové soubory, tabulky nebo zvuk či video. Správu těchto dat lze provádět prostřednictvím vaší aplikace. Kromě toho odtud podle definovaných přístupových pravidel můžete poskytovat přístup všem jen pro čtení přes internet.

Migrace ze S3 API

Využijte konkurenceschopných cen naší nabídky Object Storage OVH migrací dat od jakéhokoli poskytovatel s platformou S3 API na platformu OVH.

Použití

Vytvoření kontejneru objektu (nebo kbelíku)

swift post repo01

Konfigurace přístupových práv pro zveřejnění kontejneru

swift post repo01 --read-acl ".r:*"

Přesunutí souboru do Object Storage

swift upload repo01 image.jpg

 

Ready to get started?

Create an account and launch your services in minutes

Funkce

Veřejné nebo soukromé

Ve výchozím nastavení jsou kontejnery a jejich objekty přístupné po autentizaci. Chcete-li zpřístupnit objekty veřejně, můžete na webu v otevřít přístup bez ověření.

Správa verzí

Díky správě verzí objektů aktivovatelných na úrovni kontejneru (správa verzí)můžete vracet změny svých objektů a obnovovat starší verze na vyžádání.

Synchronizace kontejnerů

Synchronizujte své kontejnery tak, aby byla data všude stejná. Tato funkce může být užitečná například pro uchovávání dat ve stejném stavu mezi více místy.

Dočasná adresa URL

Temp url umožňuje po určitou dobu přístup k objektu, čtení či zápis. Po uplynutí této doby nebude adresa URL platná.

Vypršení platnosti objektů

Objekty mohou mít jako atribut datum platnosti. V tomto případě bude objekt po uplynutí data jednoduše odstraněn.

Správa ACL

Pro objekty i kontejnery můžete nakonfigurovat přístupová práva pro jednotlivé uživatele a metodu přístupu.

Statický webový obsah

Konfigurací kontejneru ve statickém režimu bude Object Storage od OVH fungovat jako klasický webový server počínaje obsluhou „index.html“ nebo prezentací indexu URL adres URL objektů, pokud neexistuje žádný objekt „index.html“ ve výchozím nastavení.

Large object

Object Storage umožňuje ukládat malé nebo velmi velké objekty bez omezení velikosti. Můžete například ukládat soubory o velikosti několika TB.

CORS

Tento mechanismus, spravovaný kódem v internetových prohlížečích, umožňuje povolit přístup k objektům z jiného názvu domény a oddělit kód webové stránky od statických objektů.

Checksum

Metadata objektů automaticky integrují podpis MD5, aby byla zajištěna integrita přeneseného objektu.

Použití DNS

Prostřednictvím konfigurace speciální položky v zóně DNS vašeho názvu domény můžete přesměrovávat přímo do kontejneru úložiště objektů OVH.

tarif public cloud

Fakturace Object Storage

Využívání úložiště se účtuje za GB za hodinu. Uváděná cena je za jeden celý měsíc využívání úložiště. Odchozí provoz objektů je také účtován podle GB.