OVH, poskytovatel ekologického hostingu

Od roku 2003 se OVH zapojilo do procesu snižování energetické spotřeby svých datacenter a to především navržením a realizací exklusivního vodního systému chlazení serverů.
Jako hostingový poskytovatel se OVH stále snaží nacházet nové cesty jak redukovat množství potřebné elektřiny pro chod svých datacenter. To udržuje nízkou cenu serverů, z čehož mají přímý užitek naši zákazníci.


Náš přístup od roku 2003  • Vlastními silami vytvořený exklusivní chladící systém
  • Naprosté odstranění klimatizace
  • Šetření se projevuje na ceně serverů


Naše vlastní datacentraOd roku 2010 jsou všechna nová datacentra oproštěna od klimatizace vzduchu.

30 % větrání + 70 % vodního chlazení = 0 % klimatizace vzduchu. Toto řešení je nasazeno ve všech našich nových datacentrech ve Francii a Kanadě.Optimalizace proudění vzduchuOproti tradičnímu chlazení pomocí klimatizací, které se běžně používá v datacentrech, jsou naše server chlazeny přímo pomocí venkovního vzduchu.

Aktuální design datacenter hraje klíčovou roli v tomto vysoce efektivním systému proudění vzduchu. Tvar věže umožňuje čerstvému vzduchu zvenčí dosáhnout přední strany serverů, což reguluje teplotu ventilátorů a vzduchu uvnitř serverů.

  • Čerstvý vzduch prochází přední částí serverů
  • Vzduch, který je ohřátý součástkami serveru je poté vypouštěn zadní částí serveru
  • Horké a chladné proudy vzduchu jsou navzájem odděleny


Industrializace vodního chlazeníJeden z klíčových prvků strategie OVH týkajících se efektivity používání energie je průmyslové nasazení vodního chlazení.

Tato idea, která se zrodila v roce 2003 a šla proti aktuálním používaným trendům, spočívá v použití kapaliny uvnitř serverů pro chlazení procesorů. Kapalina prochází výměníky tepla, které jsou umístěny na procesorech a dalších částech serverů, které vytvářejí mnoho tepla.

70 % tepla generovaného servery je díky tomu zachyceno kapalinou, která má mnohem vyšší tepelnou kapacitu pro přenos, nežli vzduch.Rekordní index PUEPUE (Power Usage Effectiveness) je index používaný pro hodnocení efektivity spotřeby energie v datacentrech. Díky snahám o redukci spotřeby energie a především elektřiny, dosahuje OVH hodnot PUE mezi 1 a 1,2.

Lepší výsledek, nežli má průměrné datacentrum.

Více informací o našich datacentrech:
OVH: Expert na design a výrobu datacenter


Zelené produkty a služby OVHDedicated Cloud

Virtuální servery na Dedicated Cloud mohou být umístěny v datacentru BHS. Díky tomu mohou využít hydroelektrické energie z blízké přehrady.

Nabídka Cloud
Big Data

Především clustery hostované v RBX4, prvním OVH datacentru, které nepoužívá klimatizaci pro clustery Big Data.

Nabídka Big Data
Dedikované servery

V roce 2004 OVH vyvinulo inovativní technologii vodního chlazení. Tento systém chlazení pomocí tekutiny, který je umístěn ve skutečných racích, umožňuje ochladit 70 % tepla produkovaného servery.

Nabídka dedikovaných serverů