PŘÍBĚH OVH

15 let inovací

O nás > Příběh OVH


Od roku 1999, kdy jen několik málo lidí vidělo pravý potenciál Internetu, vytvářelo OVH podobu Internetu současnosti a budoucnosti. OVH inovuje samotné srdce webu v datacentrech a sítích a nikdy nepolevilo ve vytváření nových služeb, které revolučně přeměnili způsoby naší každodenní práce a drasticky změnili naše životy. OVH vždy podporovalo respektování práv jednotlivců a zprostředkovávalo nové technologie pro všechny. Pro OVH platí, že "Innovation is Freedom".


2014
Octave Klaba představuje nové logo společnosti na OVH Summit 2014.
OVH vstupuje na světovou scénu


OVH je už 15 let a abychom to oslavili, vytvořili jsme nové logo a slogan. Skupina má nyní 17 datacenter, spravuje 180 000 serverů a zaměstnává více jak 800 pracovníků.
Dvě nové specializované značky, So you Start a RunAbove, dorazili do galaxie OVH, zatímco vRack a .ovh se představilo. Co se týče cloud computingu, tak Dedicated Cloud získal SOC 1 type I (SSAE 16 a ISAE 3402) a SOC 2 type I OVH a Atos, ko-piloti Cloud Plan, vytvořili report 10 návrhů pro francouzskou vládu. A naposledy spustil hostingový poskytovatel World Tour.


2013
« GRA », datacentrum v Gravelines.

největší datacentrum v Evropě


OVH pokračuje v růstu a překročilo práh 700 zaměstnanců. Pro podporu růstu se v roce 2015 plánuje přibrat dalších 300 zaměstnanců. Ve stejném roce také OVH překročí symbolickou hranici 150 tisíc serverů, hostovaných ve vlastních datacentrech.

Ve stejný rok OVH spouští GRA, největší datacentrum v Evropě, s rekordní kapacitou 300 000 až 500 000 serverů.
OVH Anti-DDoS infrastruktura je podporována řešením Arbor.
Kvůli boji proti útokům Denial of Service (DDoS), vytvořilo OVH svoji Anti-DDoS ochranu v srpnu.

OVH také vyvíjí migraci svých zákazníků na VDSL2. Ve stejný čas organizuje hostingový poskytovatel svůj první OVH Summit v Paříži a navyšuje hodnotu společnosti na 140 milionů euro s vytvoření pobočky v Brestu. Zatímco francouzská vláda zvolila OVH a Atos pro společné řízení Cloud Plan, Dedicated Cloud získal certifikaci ISO/IEC 27001:2005.


2012
Amerika


Za několik let otevřelo OVH své pobočky ve více jak 15 zemích a zaměstnává více jak 600 pracovníků. V roce 2014 hostovala společnost více jak 150 000 serverů. Přišel čas, aby OVH dobylo Ameriku s vysoce ambiciózním projektem: pro vybudování největšího datacentra na světě. Toto datacentrum, pojmenované BHS (Beauharnois, Kanada), bude schopné hostovat až 360 000 serverů.

OVH založilo datacentrum v Alsace (SBG1),, SBG1, kvůli přiblížení se zákazníkům ze střední a východní Evropy. Na stejném místě byly ohlášeny tři další budovy.

S beta verzí vypuštěnou v lednu 2011, byla služba Dedicated Cloud v únoru v Las Vegas poprvé oceněna cenou "VMware Service Provider". Služba také získala ocenění "vCloud Service Provider of the Year" a "vCloud Datacentre" v Barceloně.

Zatímco OVH dokončuje první část svých plánů na rozložení,otevřela společnost svoje úplně první OVH City v Lyon. Systémový administrátoři a vývojáři tak pracují ruku v ruce s týmy v Roubaix Valley.

Klíčová čísla pro 2012.


2011
Klíčová čísla pro rok 2011.

OVH, jednička mezi poskytovateli hostingu v Evropě


Společnost sídlící v Roubaix, která je již dávno jedničkou na francouzském trhu, expandovala i na evropský trh, kde se stala jedničkou mezi poskytovateli hostingu. OVH hostuje více jak 18 milionů webových aplikací: "1 ze 3 stránek ve Francii a 1 z 6 v Evropě." oslavuje Henrik Klaba, ředitel společnosti. V roce 1999 začala společnost s 10 servery a následně zažila exponenciální růst a v roce 2011 hostovala více jak 100 000 serverů ve svých 7 datacentrech.

Museli jsme pracovat 6 měsíců, nežli jsme dokončili čtvrté datacentrum v Roubaix,s Roubaix 4Tato nová budova, připravená pro hostování více jak 35 000 serverů, je ekologicky přívětivá a nabízí nepřekonatelný výkon.

hubiC, platforma pro sdílení a online storage byla představena v roce 2011. Ke konci roku 2014 se prodává ve všech pobočkách OVH a má již 400 tisíc uživatelů. Nakonec byla v roce 2011 spuštěna služba Public Cloud a získala cenu VMware vCloud Service Provider pro Dedicated Cloud.


2010
Úložiště Dedicated Cloud.
OVH přešlo na cloud


Pracovní síla OVH přesáhla 350 lidí. Vývojáři, systémový administrátoři, technici, správci infrastruktury a telefonní poradci pracovali každý den pro uspokojení požadavků více jak 400 000 zákazníků.

Jako součást neustávajícího proudu inovací OVH spustilo službu virtuální rack. Díky systému virtuálního switche, zakomponovaného do privátní sítě, mohou být servery umístěny v libovolných datacentrech OVH, a přesto se budou chovat, jako kdyby byly umístěny ve stejném racku.

Ve stejnou dobu pracují výzkumné a vývojové týmy na spuštění první světové nabídky privátního cloudu, který bude okamžitě dostupný online: Dedicated Cloud. Betaverze tohoto řešení, která si dokázala poradit s hardwarovými omezeními, byla spuštěna 24. prosince 2010. OVH do vývoje cloudu investovalo celkem 10 miliónů EUR bez přispění francouzského státu.

Klíčová čísla pro rok 2010.


2009
10 let po založení má OVH své pobočky ve 12 zemích.
Vývoj v Evropě


OVH spustilo pět nových poboček v: Irsku, Holandsku, Litvě, Finsku a České republice. V roce 2009 jsme měli své pobočky ve 12 zemích.

Potřeba po dedikovaných a sdílených serverech se neustále zvyšuje a Roubaix 2 bude plné na konci roku. Výsledkem je spuštění Roubaix 3 a přidání chlazení vzduchu k jeho systému vodního chlazení tak, aby se dosáhlo optimálních výsledků.


2008
Dnes spravuje OVH více jak 150 000 VoIP linek.

OVH se stalo telefonním operátorem ve Francii


OVH pokračuje ve svém rozvoji v Evropě. Otevřeli jsme 3 pobočky v Itálii, Portugalsku a Velké Británii. S přítomností v sedmi státech hostuje OVH 37 000 serverů.

Ve stejný čás pracuje OVH na řešení VoIP telefonie zaměřeném na malé a střední podniky: "Plug&Phone". Týmy pravidelně pracují na nové službě SDSL/ADSL tak, abychom celkově ovládli VoIP komunikaci. Hostingová společnost OVH se brzy stane internetovým poskytovatelem ve Francii.


2007
Energetická efektivita v srdci R&D


OVH již chladí 70 % tepla, které vytváří servery, pomocí vodního chlazení a řeší se zbývajících 30 %. Poskytovatel hostingu vytvořil koncept EcoRoom: chlazení klimatizací bylo nahrazeno přirozeným ventilačním systémem, díky využití proudění chladného a teplého vzduchu. To zajistí regulaci teploty.

Spojením vodního chlazení a chlazení ventilátory se může OVH kompletně zbavit klimatizací ve svých datacentrech.


2006
OVH plně navrhlo a spravuje svoji vlastní síť.

OVH vybudovalo svoji síťovou infrastrukturu


Počet zákazníků stále roste. OVH již hostuje 12 000 serverů ve svých datacentrech v Paříži a Roubaix a zakládá svoji pobočku v Německu.

OVH investuje a začalo stavět datacentra v severní Francii. Poskytovatel hostingu propojil Paříž a Roubaix pomocí optického vlákna. S touto sítí OVH posílilo brzy bude mít unikátní infrastrukturu přes celou planetu: propojení 33 bodů přítomnosti, 3 000 Gb/s v Evropě a až možných 8 000 Gb/s v Severní Americe.


2005
Narozeniny Roubaix Valley


OVH bylo zbudováno na okraji Roubaix. Všichni spěchali, aby toto místo, které zabírá více jak 2 hektary, vybudovali. Startup se zvětšil a začal generovat zisky, které byly reinvestovány pro podporu exponenciálního růstu trhu.

Pohled z ptačí perspektivy na Roubaix Valley.


2004
OVH založilo pobočku ve Španělsku a Polsku.

První evropská pobočka


OVH, které hostuje více jak 4 000 serverů, otevírá dvě nové pobočky v Polsku a Španělsku. Ve stejný rok společnost přesunula všechny své servery do nového datacentra, kde se plně využívá vodního chlazení všech serverů.


2003
Vodní chlazení: strhující inovace


OVH získalo své první datacentrum v Paříži, budovu o 3 000 metrech čtverečních. Protože byla budova obklopena bydlením pro residenty, klimatizace nebyla pro účely chlazení serverů použitelná: byla příliš hlučná. Společnost tak hledala nějaké dostupnější a ekonomičtější řešení pro nahrazení klimatizace. I když mnoho lidí považovalo myšlenku nového typu chlazení pomocí vody za absurdní, začali jsme s ním chladit procesory našich serverů v clustrech. Dnes jsou všechny OVH servery vybaveny systéme vodního chlazení, které redukuje spotřebu energie při chlazení serverů o 70 %.

Všechny datacentra OVH jsou dnes vybaveny vodním chlazením.


2002
Greenbox je prvním serverem, který navrhlo OVH.

OVH vytváří své vlastní servery


OVH roste a zatímco stále ještě sídlí v Paříži, tak hledá prostory pro nové lepší datacentrum. Několikrát týdně týmy opouští Roubaix a Paříž kvůli provedení zásahů na serverech. Stejný rok vyjde na trh Greenbox, první server, který navrhlo OVH. Společnost pokračuje ve vytváření všech svých serverů tak, aby měla plnou kontrolu nad celým hostingovým procesem. Tyto servery byly navrženy tak, aby byly především funkční a poskytovatelé hostingu si u nich mohli zvolit všechny jejich komponenty.


2001
Vášeň pro IT


Počty zákazníků rostou, aktivity se rozvíjí. OVH otevřelo své první pronajaté datacentrum (P11) v Paříži, ale brzy se ukázalo, že společnost bude potřebovat více prostoru. Čelíce této výzvě (které bude OVH čelit ještě mnohokrát), se OVH rozhodne vybudovat své vlastní šasí pro své servery. Hlavním cílem tohoto R&D bylo usnadnit správu serverů.

Octave (vlevo) a Miroslaw (vpravo) Klabovi začali pracovat na serverech.


2000
OVH se stalo registrátorem .fr a .be

První akreditace


OVH dostalo oprávnění spravovat domény .fr a .be. Společnost měla 20 serverů a tři zaměstnance. Jakmile získá společnost nové peníze, Octave je reinvestuje do nových serverů. Octavův bratr, zatímco pokračuje ve svých studiích, chodí pomáhat.


1999
Kořeny OVH


Ve věku 24 let si Octave Klaba, který je přesvědčen o poptávce webhostingu ve Francii, půjčuje 25 000 franků (přibližně 105 000 Kč) od svých blízkých přátel a rodiny a zakládá svoji první společnost: OVH. Ze severní Francie si pronajímá 10 serverů od poskytovatele v Paříži. Nikdo v tento projekt nevěřil, ale i přesto se tento podnik rozjíždí!

Octave Klaba před prvním rackem OVH.