Zařízení Infinera spravuje připojení datacenter Roubaix optickým kabelem.


Skutečně celosvětová infrastrukturaV OVH jsme postupně vybudovali své vlastní servery, racky, datacentra, spravujeme si vlastní síť. A to vše nám umožňuje garantovat šířku pásma 200, 500 či 750 Mb/s, podle typu serveru.
Více jak 2 500 Gb/s napříč celým světem


Pro zaručení vysokorychlostního a velmi kvalitního přenosu dat a nízkou latencí, vytváří OVH svoji vlastní globální síť z optického vlákna. Síť je spravována DWDM zařízeními a je v současnosti v procesu migrace na technologii 100G coherent. V současnosti nabízí celkovou kapacitu 2,5 Tb/s.


Mapa americké sítě OVH

Americká síť OVH.
Kapacita 500 Gb/s do Internetu

Mapa evropské sítě OVH

Evropská síť OVH.
Kapacita 2 000 Gb/s do Internetu.

Mapa asijské sítě OVH.com

Síť OVH Asia.


Vysoká kvalita směrovací infrastruktury


Směrovací infrastruktura je převážně založena na produktech společnosti Cisco, se kterou si OVH vybudovalo velmi blízký vztah.
Router Cisco ASR 9000 připojený k Dedicated Cloud v datacentru RBX2Cisco Nexus 7 switch agregující přenos dat na Dedicated Cloud v RBX2
Cisco 6K router pracující v datacentru RBX2Cisco 3650 switche pracující v datacentru RBX2


Vysoce zabezpečená síťPro zaručení maximální redundance a dostupnosti připojení OVH serverů nebo jiných produktů do Internetu, jsou naše linky v každé fázi směrování vždy minimálně zdvojeny.
Dva routery Cisco (každý se dvěma síťovými kartami) poskytují fyzické připojení pro Váš server. Optické kabely jsou vždy zdvojeny a v některých případech dokonce i ztrojeny.Dva switche Cisco spravující přenos dat na optice pro infrastruktury cloud v RBX2