Správa DNS

Nastavte si svoji doménu a přizpůsobte si DNS zónuPřístup na webové stránky se provádí napsáním názvu do adresního řádku v prohlížeči. To poté přiřadí doménu k IP adrese stránky, které tím umožníme zobrazení. Toto připojení je umožněno díky protokolu DNS. DNS zóna je databáze, která obsahuje všechny záznamy o doméně.


Nasměrujte svoji doménu na své stránky


S OVH můžete nastavit DNS zónu své domény sami, takže může ukazovat přímo na Vaše stránky. Nastavení se provádí jednoduše z Manažeru. To Vám umožní kdykoli změnit webhosting bez toho, aby Vaše stránky byly nedostupné.
Upravte si správu svých e-mailových adres


Vaše doména ukazuje na server, kde se nachází Vaše stránky, ale raději byste pro správu e-mailů použili jiný server, nebo jiného poskytovatele. To je pochopitelně možné. Nastavte si MX záznam u své domény na server, který chcete.


Tip: s SPF pravidly můžete kontrolovat domény odesílatelů e-mailu a redukovat možnost nesprávného zadání adresy.

Zadejte v DNS zóně své domény povolené a zakázané IP adresy pro posílání e-mailů.
Nastavte DNS zónu svých subdomén


Upravením DNS zóny můžete nastavit kam přesně mají Vaše subdomény směřovat (např. obrazky.domena.cz, forum.domena.cz, atd.). Jediným kliknutím se pak můžete připojit do adresářů podle své volby. Vaše stránky budou lépe organizovány a návštěvníci budou mít lehký přístup do různých částí.

Udělejte více:

Zautomatizujte správu svých subdomén pomocí wildcards. Vyberte si jedinou definici v DNS zóně své domény a nechte své subdomény fungovat automaticky. Touto operací zajistíte, že adresy forum.vasedomena.com, blog.vasedomena.com, support.vasedomena.com, atd. budou automaticky přesměrovány do Vámi vybraných složek.


Rozdělte si zátěž stránek


S RoundRobin spravujte A a AAAA záznamy a rozdělte zátěž svých stránek na více IP adres. Kdykoli někdo navštíví Vaše stránky, prohlížeč se připojí na náhodně vybranou registrovanou IP adresu. Přenos dat na Vaší stránce tím zůstane plynulý a předejdete tím přehlcení.