Správa DNS

Nakonfigurujte svou doménu a DNS zónu

Přístup na webové stránky je realizován zadáním domény do adresního řádku webového prohlížeče. Ten následně přiřazuje doménu k IP adrese stránky, které je tím umožněno zobrazení. Toto připojení je realizováno na základě protokolu DNS. DNS zóna je databáze, která obsahuje všechny záznamy o dané doméně.

Nasměrujte doménu na své webové stránky

S OVH můžete provést konfiguraci DNS zóny své domény zcela sami, a nasměrovat ji tak přímo na své webové stránky. Konfiguraci lze provést rychle a jednoduše přímo ze Zákaznického prostoru OVH. Díky tomu můžete kdykoli změnit webhostingové řešení, aniž by Vaše stránky byly po určitou dobu nedostupné.

Přizpůsobte si správu e-mailových adres

Vaše doména směruje na server, na němž se nachází Vaše webové stránky, Vy byste však pro správu svých e-mailů raději použili jiný server, nebo jiného poskytovatele. I to je možné! Nastavte si MX záznam u své domény na server dle svého vlastního výběru.

SPF zaručuje, že Vámi používané mail servery jsou oprávněné ke komunikaci. Toto ověřování se používá zejména v boji se spamem.
Zadejte v DNS zóně své domény povolené a zakázané IP adresy pro posílání e-mailů.

Nakonfigurujte DNS zónu svých subdomén

Na základě modifikace DNS zóny lze snadno určit, kam mají Vaše subdomény směřovat (např. obrazky.domena.cz, forum.domena.cz, atd.). Jediným kliknutím se pak můžete připojit do adresářů podle své volby. Vaše stránky budou lépe organizovány a návštěvníci získají snadný přístup do nejrůznějších částí Vašeho webu.

Zautomatizujte správu svých subdomén pomocí wildcards. Vyberte si jedinou definici v DNS zóně své domény a nechte své subdomény fungovat automaticky. Touto operací zajistíte, že adresy forum.vasedomena.com, blog.vasedomena.com, support.vasedomena.com, atd. budou automaticky přesměrovány do Vámi vybraných složek.

Rozdělte zátěž svých webových stránek

Spravujte A a AAAA záznamy s RoundRobin a rozdělte zátěž svých stránek na více IP adres. Kdykoli někdo navštíví Vaše stránky, prohlížeč se připojí na náhodně vybranou registrovanou IP adresu. Přenos dat na Vaší stránce tak zůstane plynulý a předejdete tím jejich přehlcení.