Jak to funguje?


Na co je DNS?


Vaše stránky jsou na serveru, který je identifikován na Internetu pomocí IP adresy. Pro zobrazení stránek tedy musí jejich návštěvník získat příslušnou IP adresu. Protože je ale doména lépe zapamatovatelná, nežli IP adresa, je potřeba služba DNS k překladu. DNS resolution je tedy hlavní funkcí služby DNS, která překládá doménu na IP adresu.

Když návštěvník zadá doménu do prohlížeče, dotaz je zaslán na DNS server, který zašle zpět IP adresu požadovaného serveru.

Webový prohlížeč pak již komunikuje se serverem na přímo.


Možné problémy s tradičním DNS

Vaše DNS záznamy jsou obvykle situovány na jediném místě - fyzické umístění DNS serveru.


Vysoká latence:

Jestliže se návštěvníci stránek nacházejí příliš daleko od tohoto umístění, posílání informací sem a tam, což je pro funkci DNS resolution nezbytné, zabírá příliš mnoho času.Nedostupnost:

Jestliže se DNS server stane nedostupným, překlad "doména >> IP adresa serveru" již není zaručen. Výsledkem je, že se návštěvníci nemohou dostat na Vaše stránky a bodování ve vyhledávacích robotech kvůli tomu bude trpět.


Jak DNS Anycast řeší tyto problémy?

DNS Anycast automaticky duplikuje DNS záznamy napříč globální sítí OVH na 20 PoP rozmístěných po celém světě (seznam umístění).Takže DNS záznamy jsou nyní umístěny po celém světě, a díky tomu i blíže možnému návštěvníkovi Vašich stránek.IP Anycast poté přesměruje návštěvníky na DNS server, který je k nim fyzicky nejblíže umístěný. I když jsou například v Tokiu, návštěvníci uvidí odpověď na svůj dotaz v rekordně nízkém čase.Jestliže se jeden z DNS serverů stane nedostupným, návštěvníci budou automaticky přesměrováni na druhý nejbližší server.

Takže je Vašim návštěvníkům zaručen optimální čas odezvy a trvalá dostupnost Vašich stránek.Obchodní podpora:

+420 246 030 899

Po - Pá: 9:00 - 17:30 | cena místního hovoru