DeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPolskaPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
Australia

OVH podporuje OUISTOCKOuistock: inovativní řešení pro skladování nábytku

Interview: Michiel Missotten, technický manager OuistockNa jednu stranu lze říci, že neustále vzrůstající ceny nemovitostí nutí jejich majitele co možná nejvíce zužitkovat prostory, které aktivně nevyužívají. Na druhé straně se stále častěji setkáváme s tím, že nájmy za tradiční skladovací jednotky převyšují nájmy za obyvatelné prostory. Například 1 m2 úložného prostoru na předměstí Lille stojí dvakrát tolik co 1 m2 bytu v městském centru!
Platforma z roku 2014 vyvinutá v rámci projektu Ouistock může být použita k propojení lidí, kteří vlastní jakýkoli nevyužitý prostor (sklep, půdu, garáž, prázdný pokoj apod.) s těmi, kteří hledají vhodné místo pro uskladnění svých věcí. „Jednoduchý nápad, který skvěle koresponduje s povahou sdílené ekonomiky. Napomáháme jednotlivcům k tomu, aby si navzájem vypomohli – napřímo a lokálně – a to je výhra pro obě zúčastněné strany.“


Od doby, kdy bylo vybudováno partnerství se společností SwissLife – partnerem pro pojištění uskladněného majetku - celkový počet uživatelů služby neustále narůstá. Více než 1 000 uživatelů denně navštíví webové stránky projektu za účelem nalezení vhodného místa pro uskladnění svých věcí. „Existuje lepší místo pro uskladnění Vašich věcí než ulice, v níž bydlíte, či sousedův byt? Díky Ouistock nyní ve velkých městech naleznete úložné prostory na každých 100 metrech. A v takovém případě, že se ideální místo pro uskladnění Vašich věcí nachází trochu dál, než byste si představovali, dostanete od nás slevu na pronájem stěhovacího vozu.“
K dnešnímu dni je na webových stránkách ouistock.fr k dispozici více než 500 000 m3 úložného prostoru, „což nás posouvá před tradiční poskytovatele Self-Storage služeb.“ 4 000 registrovaných majitelů nemovitostí, alokovaných v rámci 1 500 francouzských měst, si díky tomu přijde v průměru na 120 eur/měsíc.


Ouistock v roce 2015 obdržel za účelem podpory svého extrémně prudkého růstu 600 000 eur. Investiční přednost přitom získal zejména nábor nových zaměstnanců, marketing a samozřejmě i vývoj samotné platformy.

„Za využití technologie Docker jsme postavili škálovatelnou infrastrukturu Public Cloud. Naše aplikace, která je napsána převážně v PHP, využívá i MongoDB, Redis, MySQL a RabbitMQ 9 (message que). Naše vývojové nástroje (Docker Registry, Chronos apod.), naše CRM a blogy jsou hostovány na 8 VPS od OVH. A konečně, náš průběžný integrační systém je také umístěn na cloudu. Naší další výzvou je vývoj centrální REST API, která bude přijímat požadavky jak z webové platformy, tak z našich interních aplikací.“


Ouistock je členem několika programů pro podporu start-up projektů, což vnímá jako efektivní způsob, jak otestovat nejrůznější služby dostupné na současném trhu.

"Nyní se nacházíme teprve na začátku našeho dobrodružství. Ačkoli máme k dispozici pouze omezené prostředky, je to ten správný čas pro výběr vhodných technologií. OVH Digital Launch Pad nám umožňuje testovat výkon jednotlivých služeb a porovnávat je v závislosti na našich individuálních požadavcích – levně a bez závazků."
Máte start-up?


Registrovat seRegistrovat se