DeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPolskaPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
Australia

OVH podporuje LEAKWATCHLeakwatch pomáhá společnostem s monitoringem datových úniků

Zjistěte více přímo od spoluzakladatele projektu, Rémiho Parenta.Když jsme se s Benjaminem poprvé setkali, oba jsme studovali na Supinfo International University ve Valenciennes. Velice záhy jsme si uvědomili, že společně sdílíme stejné ambice: přijít s takovým řešením, které by přinášelo odpověď na bezpečnostní potřeby moderní informatiky a zároveň nám umožnilo vybudovat svou vlastní společnost. To je také výzva, které dnes s naším start-up projektem Leakwatch (podporovaným francouzským institutem pro digitální vývoj Serre Numérique) čelíme.
Rozhodli jsme se soustředit na první fázi kybernetických útoků – shromažďování dat – a vytvořili jsme Leakwatch. Úkolem Leakwatch je umožnit společnostem, aby se právě ony jako první dozvěděly o úniku svých dat. Díky této výhodě mohou okamžitě podniknout potřebná opatření a zamezit tak jakémukoli zneužití uniklých dat. Naše "Security Inteligence" řešení je postaveno na třech klíčových pilířích: shromažďovat, analyzovat a varovat. Naším prvním úkolem je sběr velkého množství dat ze zdrojů, které jsme předtím identifikovali jakožto zdroje citlivých informací. Takto nashromážděná data následně za pomoci námi vyvíjeného analytického nástroje vyhodnocujeme a hledáme přitom jakékoli prvky, které by mohly ohrozit bezpečnost společností pod naší ochranou. Jakmile detekujeme jakoukoli korelaci s některou z těchto společností, vyhodnotíme úroveň bezpečnostního rizika, které může daný únik představovat, a okamžitě ohroženou společnost o nastalé situaci informujeme. Společnostem, se kterými spolupracujeme, nabízíme konzultace ve formě Dashboard a API. První řešení nabízí přehledné webové rozhraní s informacemi o datových únicích, zatímco druhé umožňuje přímou integraci našich analytických výsledků do již zaběhlých firemních nástrojů.


Se servery pracujeme na každodenní bázi. Každý den zpracováváme velké množství dat, a proto jsme potřebovali rychle získat velmi robustní infrastrukturu. Již od počátku jsme k testování našich řešení používali produkty OVH. S touto společností a její reputací jsme byli dobře obeznámeni, a proto se program SoYouStart se svým skvělým poměrem Cena/Výkon zdál jako perfektní rozhraní pro naši testovací fázi.
S týmem OVH Digital Launch Pad jsme se poprvé setkali u příležitosti prezentace jejich projektu v Serre Numérique. Jelikož jsme potřebovali škálovatelné řešení, program OVH Digital Launch Pad se nám zdál jako zcela přirozená volba. Díky rozličnosti řešení nabízených společností OVH – zejména v oblasti Public Cloud – jsme mohli vybudovat škálovatelnou a zabezpečenou infrastrukturu, která je schopna růst společně s naším projektem. Nyní se stále ještě nacházíme v konstrukční fázi. Skutečnost, že máme podporu OVH, jejích projektů a Digital Launch Pad týmu, je pro nás opravdu velkým přínosem.
Máte start-up?


Registrovat seRegistrovat se