badge xeon blue

Storage servery

Maximální prostor pro Vaše data a zálohy

Servery s enormní diskovou kapacitou pro ukládání, archivování či zálohování velkých datových objemů. Získejte dedikovaný server s tím nejlepším poměrem cena/kapacita. V nabídce Storage naleznete servery osazené těmi nejvýkonnějšími a nejodolnějšími disky. V závislosti na svých individuálních potřebách můžete vybírat z bohaté škály úložných kapacit a zápisových rychlostí.
Zvolte garantované dedikované zdroje pro optimální dostupnost svých dat.

Storage

Výhody dedikovaných serverů z řady Storage

Hot Swap

Hot Swap: výměna disku bez přerušení dostupnosti služby

Funkce Hot Swap umožňuje vyměnit či odpojit poškozený disk bez přerušení dostupnosti služby. Jedná se o nedílnou součást architektur s vysokou dostupností. Dostupné na serverech FS-48T, FS-72T a FS-MAX.

vRack

vRack: privátní síť OVH v ceně serveru

Kromě vysokokapacitních disků nabízejí dedikované servery z řady Storage i přístup k privátní síti OVH vRack, pomocí níž lze propojit různé produkty a služby společnosti OVH v rámci zabezpečené sítě napříč jedním i několika datacentry.

Seznamte se s privátní sítí vRack

Další výhody

  • Optimalizované servery s diskovým prostorem až 216 TB nabízejí ten nejlepší poměr cena/kapacita. Na serverech FS-MAX jsou k dispozici disky SATA, SSD a NVMe (možnost připojení až 36 disků).
  • ECC (Error Correcting Code) RAM. Tato technologie zjišťuje a opravuje chyby ve Vašich datech, čímž přispívá k jejich stabilitě a bezpečnosti (k dispozici pro všechny řady dedikovaných serverů OVH).

Novinky pro rok 2018

Novinka:

Servery T3: STOR-24T, STOR-48T a STOR-72T

  • Větší úložná kapacita za stejnou cenu
  • Vyšší výkon, bezpečnější a odolnější disky, nejnovější technologie, kompatibilita s RAID 10...

Doporučené servery

Intel  Xeon D-1521
4c/8t - 2.4GHz /2.7GHz
16GB DDR4 ECC 2133MHz
SoftRaid 4x6TB SATA
1 Gbps šířka pásma
vRack: 1 Gbps
Od:
2 540,99
 bez DPH/měsíc
Intel  Xeon D-1521
4c/8t - 2.4GHz /2.7GHz
16GB DDR4 ECC 2133MHz
SoftRaid 6x8TB SATA
1 Gbps šířka pásma
vRack: 1 Gbps
Od:
3 945,99
 bez DPH/měsíc
Intel  Xeon D-1521
4c/8t - 2.4GHz /2.7GHz
32GB DDR4 ECC 2133 MHz
SoftRaid 6x12TB SATA
1 Gbps šířka pásma
vRack: 1 Gbps
Od:
4 702,99
 bez DPH/měsíc

Jaké je použití serverů z řady Storage?

Záložní server

Záložní server

Speciálně navržené servery pro ukládání důležitých dat představují vhodné řešení pro Vaše zálohy. Vytvářejte zabezpečené zálohy svých operačních systémů a dalších důležitých souborů.

Multimediální úložiště

Multimediální úložiště

Pro aktivity vyžadující přístup k multimediálním souborům (obrázky, videa apod.). Naše servery disponují garantovanou šířkou pásma 500 Mbps. Ideální volba pro streamování či sdílení souborů.

Databázové úložiště

Databázové úložiště

Servery z řady Storage dokáží pojmout až 216 TB dat. Váš server může být použit pro hosting databází či sloužit jako SQL záloha.

Metody vytváření záloh

Záloha dat:

Tato akce sestává z vytvoření kopie dat, která si přejeme zálohovat, a jejím následném uložení na jiném, bezpečném místě. Někdy jsou data uložena v nezávislých složkách nacházejících se na stejné diskové jednotce. Datová záloha však musí být uložena na diskové jednotce, která je na té původní zcela nezávislá. Díky tomu jsou zálohovaná data v bezpečí před případnými incidenty, které by mohly mít za následek jejich ztrátu či poškození.

Diferenciální (rozdílová) záloha:

Tento druh zálohy je založen na plné záloze a obsahuje jen ta data, která byla od vytvoření plné zálohy změněna (vytváření nezávislých souborů). Z toho důvodů zabírá více místa, než záloha inkrementální. Kompletní obnovení archivovaných souborů je však méně časově náročné.

Inkrementální (přírůstková) záloha:

Inkrementální záloha je zajímavá zejména z hlediska úspory úložného prostoru - obsahuje totiž pouze data, která byla změněna od vytvoření poslední plné zálohy. Princip inkrementální zálohy lze obecně vyjádřit jako Z+1, kde Z představuje poslední plnou zálohu. Každá nová inkrementální záloha obsahuje pouze modifikované informace a nová data ve vztahu k Zn-1. Inkrementální záloha je tedy menší než plná záloha a její vytvoření je méně časově náročné. Ve srovnání s diferenciální zálohou však její úplné obnovení zabere více času, neboť každá z inkrementovaných záloh musí být nejdříve zkopírována na disk.