IP Failover
IP adresa může být přenášena mezi servery


Ip fail-over

Pokud vlastníte dedikovaný sever u OVH, máte možnost pořídit si IP fail-over pro hosting vašich projektů, certifikátů SSL, atd...
IP fail-over může být převedena z jednoho serveru na druhý během několika sekund. Váš hosting na IP fail-over tedy funguje bez přerušení a tato služba umožňuje čelit problémům spojeným se závadami materiálu, přetížením Vašich instalovaných programů a infrastrukturou serveru.

Abyste mohli plně využít IP fail-over, musíte mít konfiguraci Vašich hostingů nastavenou na IP fail-over (ne na stálou IP adresu serveru).
Tímto způsobem, při převodu IP fail-over z jednoho serveru na druhý, si ponecháváte konfiguraci spojenou s touto IP fail-over.

Na Vás zbývá zajistit si kopie vašich projektů a konfiguračních souborů mezi oběma servery. Protože konfigurační soubory jsou spojeny s IP fail-over, a nemění se konfigurace ani data, při převodu IP fail-over z jednoho serveru na druhý funguje vše dál i na novém serveru. Nemusíte znovu konfigurovat všechny své projekty se stálou IP nového serveru.

Podívejme se na různé případy:1) Výměna serveru / Upgrade serveru


Hosting projektů se uskutečňuje na Vašem dedikovaném serveru (stálá IP A) a projekty jsou nakonfigurovány s IP fail-over Z.


IP FailOver v případě výměny dedikovaného serveruPokud Váš server A není dostatečně výkonný na to, aby mohl hostovat Vaše projekty, můžete si pořídit nový server, který pojmenujeme pro naše účely "server B", a který vlastní stálou IP B.


IP FailOver v případě výměny dedikovaného serveruPořídíte kopii Vašich projektů a konfiguračních souborů mezi servery A a B. Poté...

... změníte směrování IP fail-over Z ze serveru A na server B. Protože data Vašich projektů a konfigurační soubory jsou spojeny s IP fail-over, fungují dále na serveru B bez jakékoliv změny v konfiguracích (ani DNS, ani APACHE, ani SMTP, ani POP3, ani MySQL ...).2) Možnost hlavního serveru a backup serveru


Máte 2 servery A a B, server A je hlavní server, server B je backup server.
Vaše projekty jsou nakonfigurovány na IP fail-over Z, směrovanou na server A. Zajistíte si pravidelné kopie Vašich projektů mezi servery A a B


IP FailOver v případě chybného převodu


IP FailOver v případě chybného převoduPokud dojde k jakékoli poruše serveru A, převedete směrování IP fail-over Z ze serveru A na server B. Vše opět funguje na serveru B a vy máte čas na opravu serveru A.

Během opravy serveru A si zkopírujete data serveru B na server A a poté znovu převedete směrování IP fail-over Z ze serveru B na server A. Vše opět funguje na serveru A.


Tato konfigurace má dvojí výhodu, protože :

  • zálohujete data hostovaná na serveru A
  • v případě poruchy serveru A použijete server B3) Hosting více projektů


Pokud poskytujete hosting pro více www stránek, můžete je umístit na váš server A pomocí 2 IP fail-over. Část stránek má hosting na IP fail-over Y a část na IP fail-over Z.


IP FailOver v přépadě předplacení dodatkového serveruV případě, že by Váš server A již nebyl dostatečně výkonný pro hosting stránek IP fail-over Y a Z, můžete si pořídit nový server B a poté pouze změnit směrování IP fail-over Z na server B. Serveru A, který teď slouží pouze pro hosting stránek IP fail-over Y, se zmenší zátěž a bude fungovat správně.


IP FailOver v přépadě předplacení dodatkového serveru
Také by Vás mohlo zajímat: bloky IP adres