Přizpůsobitelné konfigurace

Thumbnail

Široká nabídka spolehlivých komponentů pro Vaše individuální potřeby.

Dedikované servery OVH z řady HG nabízejí možnost přizpůsobení jednotlivých konfigurací za účelem dosažení optimálního výkonu Vašich kritických aplikací. Tyto servery své uplatnění nalézají zejména v případě zpracování enormních datových objemů (Big Data), skvěle se však hodí také pro Machine Learning, hosting kritických databází, umělou inteligenci (AI), IoT a mnoho dalších oblastí.

Thumbnail

Špičkový hardware pro zpracování intenzivních výpočetních procesů

Vytvoření vašeho HG serveru začíná volbou modelu s šasi 1U nebo 2U. Pro zajištění vysoké dostupnosti obsahuje i elektrické napájení. Svou konfiguraci následně můžete osadit nejrůznějšími komponenty poslední generace, jejichž seznam naleznete níže.

Procesory Intel Xeon Scalable

Na dedikovaných severech z řady HG je k dispozici poslední generace vysoce výkonných procesorů od společnosti Intel. Naše nabídka zahrnuje čtyři modely, každý v kombinaci s pečlivě vybranými periferními komponenty. Váš server může být osazen následujícími procesory Intel Xeon Scalable (jednotlivě či v páru):

Thumbnail

Xeon Silver 4110

8 core(s)
16 threads
2,10 GHz/3,00 GHz

Thumbnail

Xeon Gold 6132

14 core(s)
28 threads
2,60 GHz/3,70 GHz

Thumbnail

Xeon Gold 6140*

18 core(s)
36 threads
2,30 GHz/3,70 GHz

Thumbnail

Xeon Gold 6154*

18 core(s)
36 threads
3,00 GHz/3,70 GHz

* Dostupné pouze v páru

Grafické karty Nvidia

Grafické procesory dnes představují nepostradatelného pomocníka pro zpracování paralelních výpočtů a akceleraci multimediálních procesů. Své uplatnění nalézají zejména v oblasti vědeckých simulací, 3D modelování, kryptografii, kompresi dat, video rendering či umělé inteligence (AI).

Thumbnail

Nvidia Tesla P100

Pro zpracování masivních paralelních výpočtů

Thumbnail

Nvidia Tesla M60

Pro virtualizaci grafických zdrojů (VDI)

ram_32px-bkg-light

Operační paměť (RAM)

Společnost OVH používá výhradně paměti ECC s vysokým výkonem, speciálně navržené pro datacentra. Tato paměť je na serverech osazených procesory Intel Xeon Golf taktována na frekvenci 2 666 MHz.

Naše konfigurace jsou navrženy tak, aby paměťovou šířku pásma procesorů z řady Xeon využívali vždy na maximum.

V závislosti na zvolené šasi můžete svou konfiguraci osadit 48 GB až 1,5 TB operační paměti.

replication_32px-bkg-light

Software či Hardware RAID

Všechny servery v řadě HG disponují ovladači HBA. Servery z řady HG disponují kompletní sadou ovladačů HBA, které umožňují zapojení pevných disků v režimu Software RAID (až 10 disků pro 1U šasi a až 18 disků pro 2U šasi).

Disky je zároveň možné zapojit v režimu Hardware RAID. K dispozici je RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50 a 60.

Výběr disků

Výběr disků je podmíněn počtem a velikostí dostupných slotů (SATA/SAS a NVMe).

HD-HDD

HDD SAS 12 Gbps

Nabídka pevných disků se díky skvělému poměru cena-kapacita skvěle hodí pro ukládání masivních datových objemů, statických souborů, záloh či archivů. Naše pevné disky disponují životností přesahující 2 miliony hodin, díky čemuž zaručují vysokou dostupnost Vašich dat.

HD-SATA

SSD SATA 3 6 Gbps (až 95 000 IOPS)

Nepřekonatelná rychlost SSD disků (až o 20 či 30 % rychlejší než klasické pevné disky), pečlivě vybraných experty OVH, zajistí plynulý a svižný chod Vašich aplikací. Tyto disky, v edicích speciálně navržených pro použití v datacentrech, jsou díky svému nepřekonatelnému poměru cena-výkon ideálními nosiči pro instalaci Vašeho operačního systému, business aplikací či úložných řešení.

HD-SAS

SSD SAS 12 Gbps (až 400 000 IOPS)

Tyto disky disponují ve srovnání s SSD SATA 3 kromě již zmíněných výhod SSD technologie rozhraním SAS, umožňujícím dosažení až 5x lepších výsledků v oblasti měření IOPS. IOPS se tak násobí pěti.

HD-nvme

SSD NVMe (až 700 000 IOPS)

Na rozdíl od pevných disků a SSD SATA používají port PCI Express x8. To umožňuje dosáhnout ještě rychlejších časů zpracování. Kromě toho zajišťují SSD NVMe konzistentní datové rychlosti a IOPS a zároveň poskytují životnost nejméně 2 miliony hodin.

HD-optane

SSD 3D XPoint Intel Optane (až 550 000 IOPS)

Jednotky SSD Intel Optane představují novou generaci disků. Kombinují výhody SSD a RAM typu „persistent memory“. Tyto disky jsou speciálně optimalizovány pro nárazové aktivity s velmi krátkými frontami (QD2). Disky Intel Optane zároveň disponují ekvivalentní hodnotou IOPS na straně čtení i zápisu.