FAQ techniky a možnosti

Vaše otázky týkající se dedikovaných serverů

Co znamená čas dodávek?

Čas dodání začíná přijetím peněz na účet a schválením objednávky. Uváděné časy jsou pouze orientační a nejsou právně závazné.

Z čeho se skládá instalační poplatek?

Instalační poplatek se týká nákladů na zhotovení a připojení serveru do našeho datacentra. Tento poplatek je účtován před spuštěním serveru a nesouvisí s délkou předplatného.

Kde si mohu objednat nabízené možnosti?

Možnosti můžete objednat přímo ze svého Zákaznického prostoru OVH a to ihned po dodání serveru.

Jsou všechny dedikované produkty kompatibilní s mým serverem?

Možnosti jsou spjaty se třemi řadami serverů, takže záleží na tom, zda máte server Enterprise, Hosting, nebo Infrastructure.Vždy je potřeba zkontrolovat, zda je možnost kompatibilní s Vaším serverem a to ještě před samotným dokončením objednávky.

Proč je Anti-DDoS ochrana zahrnuta již v ceně jako standard?

Ochrana Anti-DDOS není jednou z volitelných možností u OVH ze dvou důvodů:

  • útok na Váš server by měl vliv na Vaše podnikání a způsobil by pád či přerušení služby
  • útok na Váš server by způsobil zatížení naší sítě a ovlivnil ostatní zákazníky

Takže abychom neudělali z Anti-DDoS možnosti "luxusní zboží" dostupné jen pro někoho, rozhodli jsme se investici do této možnosti rozložit mezi všechny zákazníky a zprovoznit ji u všech našich služeb již v základu.

Proč je nová podpora spjata s mým serverem a nikoli s mým zákaznickým účtem?

Je velmi pravděpodobné, že zákazník s velkým množstvím serverů bude potřebovat naši podporu častěji, než zákazník s jediným serverem. Takže se zdá být logické, když se cena podpory rozloží na počet serverů, nežli aby se platila částka, která nemá s počtem serverů žádnou spojitost.

Jak dlouhá je záruka na komponenty?

Od úplně prvního dne, kdy si u nás pořídíte hostingovou službu, využíváte automaticky i hardwarovou údržbu 24/7. To znamená, že jakýkoli vadný prvek Vaší infrastruktury je vždy zdarma nahrazen novým. Exklusivně u OVH.

Jakou službu bych měl zvolit, pokud jsou moji internetoví uživatelé příliš vzdáleni od datacenter OVH?

Otázka, kterou si musíte položit je, zda je úroveň kvality služby (latence) kritická pro Vaše podnikání. Nabídka Premium se hodí například pro použití při masivním stahování, ale jestliže nabízíte živý streaming, budete potřebovat nabídku Ultimate, která zaručí nízké časy latence pro Vaše zákazníky.

Co je to Burst šířky pásma?

Funkce shluku poskytuje zvýšenou šířku pásma. Tato funkce je standardně povolena na kompatibilních serverech. Další informace naleznete v podrobném popisu serveru. Tato služba je automaticky vypnuta, když spotřebujete více než 50% vaší šířky pásma (viz otázka níže).

Jak je počítáno mé použité burst období?

Každých 6 hodin přepočítáme průměrnou spotřebovanou šířku pásma (v 95%) a porovnáme ji s 50% garantované šířky pásma. Pokud je výsledek nižší, nic se nezmění, pokud je vyšší, dočasně vypneme shluk a nemůžete jej znovu aktivovat. Jinými slovy: během 5% měsíce, tj. Půl dne, máte nárok na to, abyste si bez omezení omezili šířku pásma. Pokud po uplynutí 1 a půl dne spotřebujete více než 50% garantované šířky pásma, vaše shlukování je zakázáno a máte nárok pouze na garantovanou šířku pásma.

Mohu deaktivovat burst a co se v takovém případě stane?

Můžete vypnout shluk z rozhraní API, vaše šířka pásma se pak vrátí na výchozí rychlost.

Šířka pásma Burst: na co se používá tato služba?

Šířka pásma Burst je ideální pro skokové zátěže na síti například u vysílání TV, posílání hromadných e-mailů, marketingové kampaně, nebo při zajištění vysoké rychlosti při aktualizacích software u Vašich zákazníků. Jestliže byste chtěli mít neustále vysokou rychlost přenosu dat, podívejte se na naše nabídky šířky pásma.

Jestliže neobnovím svůj server, co se stane s IP adresami a bloky IP adres?

IP adresy a bloky IP adres nasměrované na server budou recyklovány společně se serverem, mimo případu, kdy je přesunete na jiný server.

Jestliže neobnovím svůj server, co se stane s IP z rozděleného bloku?

IP z bloku adres, který byl rozdělen, budou automaticky zaparkovány a zpoplatněny 56,00 bez DPH/měsíc/IP (67,76 Kč s DPH).

Jak si mohu ponechat IP adresy, aniž bych je měl nasměrovány na server?

Můžete je změnit na zaparkované a budete je tak moci použít v budoucnu. Všechny zaparkované IP adresy i bloky IP adres budou zpoplatněny. 56,00 bez DPH/měsíc/IP (67,76 Kč s DPH).

Jak budou zpoplatněny zaparkované IP adresy?

Poslední den v měsíci od nás dostanete fakturu za všechny IP adresy, které byly v měsíci zaparkovány. IP adresy, které nebudou zdarma (především u serverů Kimsufi), budou placeny stejným způsobem.

Platím profesionální použití. Co se stane s cenami za IP adresy?

Jestliže Váš server vyžaduje volbu profesionální použití, aby mohl využít přídavných IP adres, bude potřeba tuto volbu stále platit, ale IP adresy budou zdarma.

Jaká jsou pravidla u serverů Kimsufi a So you Start?

Zde nedojde k žádným změnám. IP adresy budou stát stále stejně, ale u serverů Kimsufi se bude platit za všechny IP adresy na konci měsíce.

Jaký má vliv nový fakturační systém na servery Kimsufi?

Jestliže si ponecháte IP a bloky IP adres na svém serveru Kimsufi, jejich cena zůstane stejná s tím, že je budete platit měsíčně.

Pro které servery platí cenové podmínky?

Všechny servery OVH, včetně starých řad (ale mimo serverů Kimsufi a So you Start), si ponechají své podmínky.

Z čeho se skládá instalační poplatek?

Instalační poplatek umožňující aktivaci objednaných IP. Cena je od 56,00 bez DPH/IP (67,76 Kč s DPH). Aktivace bloku 4 IP (/30) bude tady například zpoplatněna částkou 224,00 bez DPH/IP (271,04 Kč s DPH).

Jak mohu zrušit mé IP adresy?

Ze svého Zákaznického prostoru OVH, v sekci "Správa IP"
Pro zrušení IP umístěných na blacklistech je nejdříve potřeba provést nezbytné kroky a opravit takto označené adresy.

Jaké jsou výhody Virtuálního Racku neboli "vRACK"?

Virtuální Rack umožňuje virtuální propojení několika serverů (bez ohledu na jejich počet nebo fyzické umístění v našich datacentrech) přes virtuální switch v rámci stejné privátní sítě. Vaše servery díky tomu mohou mezi sebou komunikovat privátně a bezpečně. zde

Jak si mám zvolit datacentrum?

Zvolte si datacentrum podle geografického umístění svých zákazníků a uživatelů. Na výběr máte ze seznamu datacenter OVH, nabízejících připojení do exklusivních sítí v různých částech světa.

Jak zvolit službu k ukládání dat?

S nabídkami dedikovaných serverů OVH můžete zvolit ukládání svých dat podle jejich využití a důležitosti:

  • Služba NAS: Navržena pro vysokou dostupnost (až 100%). Tyto stroje mají nastaven RAID a nabízejí perfektní I/O výkon. Ve standardní, hybridní či plné SSD verzi je server NAS připojen pomocí sítě ke všem aktivním dedikovaným serverům, takže Vaše data mohou být snadno distribuována. Diskové oddíly, automatické snapshoty, rekonstrukce RAID: OVH se zavázalo poskytovat svým zákazníkům vysokou kvalitu služeb na všech úrovních.
  • Obecně používané pro podporu celého životního cyklu Vašich serverů, poskytují servery Storage až 216 TB úložiště (nastavená v RAID). Jsou kompatibilní s technologií vRack pro zabezpečený přístup k Vašim kritickým datům pomocí privátní VLAN. Interní síť OVH umožňuje využívat šířku pásma 1 - 40 Gb/s.
  • Backup Storage: každý dedikovaný server OVH má v ceně k dispozici 500GB úložiště pro ukládání nekritických dat. Toto úložiště lze rozšířit až na 10 TB a pro usnadnění přenosu dat můžete používat protokoly FTP(S), NFS a CIFS. Vaše zálohy serverů.

Jaké jsou podmínky pro použití serveru na 1 týden?

Server si můžete objednat na 1 týden bez jakýchkoli závazků. Rozdílnost mezi touto službou a standardní službou je v odlišné době používání (1 týden) a zahrnutými službami.

Jaké služby jsou zahrnuty v nabídce serveru na 1 týden?

Nabídka dedikovaných serverů na 1 týden zahrnuje:

  • všechny standardní služby OVH
  • níže uvedené licence na 1 týden:
Cena/měsíc Jednotýdenní nabídka
Windows 2008 (R2) a 2012 (R2) Standard a Web 560 bez DPH/procesor (678 Kč s DPH) ZDARMA
Web Host 12/ Hosting suite neomezený (10 a novější) 700 bez DPH (847 Kč s DPH) ZDARMA
cPanel: neomezený počet domén 700 bez DPH (847 Kč s DPH) ZDARMA
Direct Admin: neomezený počet domén 280 bez DPH (339 Kč s DPH) ZDARMA
Virtuozzo: 3 x kontejner 700 bez DPH (847 Kč s DPH) ZDARMA

Mohu přenést licenci na jiný server?

Ano, ale stane se placenou licencí za standardní cenu.

Je zde omezení počtu nabídek serverů na 1 týden?

Ne, můžete si objednat tolik serverů, kolik potřebujete a to bez jakéhokoli omezení časového nebo množstevního.

Mohu si ponechat server a jeho nastavení na konci týdne?

Ano. Pokud před uplynutím 7 dnů nepožádáte o vymazání Vašeho serveru, bude Vám služba automaticky obnovena.

Jak bude zpoplatněna licence po skončení týdenního pronájmu?

Bude zpoplatněna dle aktuálního ceníku licencí.

Mohu si upravit svůj server (RAID, CPU, atd.)?

Dedikované servery na jeden týden jsou dostupné pouze s implicitním nastavením. Jestliže chcete otestovat upravené servery, přejděte do "hard zone" (připravujeme).

La consommation de bande passante est-elle illimitée ?

Le trafic est illimité sur les serveurs Baremetal. Cependant, les ressources réseau mises à disposition de nos clients étant mutualisées, la bande passante (pour les clients n’ayant pas souscrit à l’option de bande passante garantie) est soumise à une règle d’utilisation équitable de cette ressource. Afin de garantir le meilleur niveau de services à l’ensemble de nos clients, OVH se réserve le droit de limiter jusqu’à 50% le débit de bande passante publique sortante d’un service si elle met en péril la qualité du réseau pour d'autres clients.