Správa Dedicated Cloud pomocí VMware vSphere

OVH a VMware Vám nabízejí licenci vSphere 6.x (nebo 5.x), předinstalovanou na Dedicated Cloud a automaticky nasazenou na všech serverech, rackách a diskových polích Vašeho balíčku.
OVH spravuje automatické nasazení, aktualizace a optimální konfiguraci, což Vám umožní plnou koncentraci na to hlavní: na samotné používání virtualizačního řešení.
A právě na tomto místě začíná virtualizace "jako služba".

Vaše datacentrum


Vaše hostovaná dedikovaná infrastruktura

V rámci Dedicated Cloud vSphere as a Service disponujete vlastní dedikovanou infrastrukturou, virtualizačním řešením vCenter od VMware a vSphere klientem pro správu VM. To vše, včetně sítě, je dedikované!

V rozhraní vSphere můžete zobrazit hostitele a úložiště poskytované společností OVH, stejně jako VM, které jste si vytvořili.

All-inclusive balíček

OVH nabízí startovací balíčky. Každý zahrnuje:

  • Licence VMware vSphere v ceně
  • Dva servery (hosts)
  • Dva racky (datastores)
  • Garance 100% SLA
  • Privátní síťV balíčcích je zahrnuto vše potřebné a během několika minut jste připraveni začít používat svůj Dedicated Cloud a vytvářet své virtuální stroje.
Podrobnosti vSphere
Dedicated Cloud vSphere zaručuje umístění na platformě, která je zcela ve shodě s požadavky VMware. Platforma Dedicated Cloud založená na VMware je také certifikována na vCloud Datacenter, což je nejvyšší stupeň certifikace, jaký lze poskytovatelům služby udělit.
OVH díky licenci Eterprise + také dovoluje přístup ke všem vlastnostem VMware vSphere.VMware High Availability

Vysoká dostupnost (HA) nabízí ochranu proti selhání hardwaru a nefunkčnosti operačního systému. Vaše virtuální servery jsou neustále monitorovány. Jestliže je jeden z nich nedostupný, nabídka HA ho automaticky restartuje na jiném Dedicated Cloud serveru. Za minutu bude Váš virtuální server opět dostupný a to bez jakéhokoli lidského zásahu.

VMware vMotion

S vMotion můžete přenášet své virtuální stroje za chodu z jednoho hostitele na jiného a to pouze pomocí několika kliknutí myší. Nedojde ani k žádné nedostupnosti: aktivní paměť a operační stav Vašich VM je okamžitě převeden. A navíc, protože je virtualizovaná i síť, všem VM zůstane jejich síťová identita a připojení. Je-li tedy potřeba provést například údržbu serveru, nebude to mít žádný vliv na Vaše koncové zákazníky.
VMware DRS

Distributed Resource Scheduler (DRS) optimalizuje infrastrukturu Dedicated Cloud bez jakéhokoli zásahu z Vaší strany. Ať dojde k náhlému nárůstu jakékoli aktivity, tato funkce redistribuuje zátěž Vašeho VM na okolní servery. Můžete se tedy přesunout k produkci, zatímco cena za cluster zůstane nízko.

VMware vNetwork Distributed Switch*

Centralize provisioning, administrace a monitoring Vašich virtuálních strojů, používající kombinaci síťového clusteru. vNetwork Distributed Switch umožňuje použít částečnou kvalitu služby (QoS) na jiné síťové prvky VMware alokováním maximální šířky pásma.
VMware Storage vMotion

Přemísťujte datové soubory svého virtuálního stroje z jednoho úložiště na druhé bez jakéhokoli přerušení chodu. Úložiště vMotion zaručuje integritu těchto operací. V případě naplánovaného zákroku na úložišti zůstává služba stále dostupná. Tato funkce je velmi užitečná v případě nového souborového systému a migrace.

VMware Hot Add

Vaše projekty se již nikdy nebudou sekat díky funkce Hot Add, která umožňuje navýšení zdrojů procesoru a paměti, které jsou alokovány u Vašeho VM. Operace je prováděna okamžitě a bez jakéhokoli přerušení chodu služeb. A z Vašeho pohledu nejde o nic složitého, stačí posunout kurzorem myši.
VMware Update Manažer

S Update Manager je upgrade hostitelů dětskou hrou! Všechny úkoly jsou automatické a hlavní stránka představuje přehled a stav upgradu a patchů na Vašem Dedicated Cloud. Správa upgradů je tedy prováděna velmi snadno a ochraňuje Vaši infrastrukturu proti chybám a bezpečnostním hrozbám.

VMware API vStorage

Chraňte svůj Dedicated Cloud pomocí snadno použitelného vStorage API. Toto programovací rozhraní umožňuje zálohovat všechna Vaše VM na infrastruktuře z centrální zálohy, nebo z VM. Výsledkem je, že již nikdy nebudete muset spravovat zálohovací agenty na každém stroji nebo hostiteli.
VMware Thin Provisionning

Thin Provisioning redukuje Vaši potřebu úložiště díky dynamickému alokování diskového prostoru. Vaše virtuální servery mají k dispozici celkový prostor bez jakéhokoli limitu. Také počet úložišť k zakoupení je díky tomu menší, takže je zásadně zredukována cena investice a chodu služby.

Vytváření VM z tržiště OVF

Komprese a sdílení VM díky výměnné platformě VMware Marketplace. Najdete zde stovky přednastavených VM, které jsou připraveny k použití. A navíc mohou být .ovf soubory okamžitě spuštěny pro usnadnění nasazení.
VMware Data Protection*

S pomocí Data Protection je správa záloh velmi snadná. OVH poskytuje ISO na řešení Data Protection, které můžete snadno nasadit a nechat rozhraní, aby Vás navigovalo.

VMware Storage I/O Control

Storage I/O Control umožňuje definovat různá pravidla a preference pro správu kvality I/O Vašich virtuálních strojů. Díky tomu máte garantovaný přístup k systému sdílených úložišť.
VMware network I/O Control

S Network I/O Control si můžete nastavit pravidla a strategie pro všechny své virtuální stroje a strategické aplikace, které musí být vždy dostupné. Jakmile pak dojde k nějakému problému, zdroje jsou automaticky alokovány pro aplikace s vysokou prioritou.
*: funkce brzy dostupné na Dedicated Cloud