Virtual Scope: získejte celkový přehled nad svým datacentrem

Co je vScope?

vScope je monitorovací nástroj pro Dedicated Cloud, který byl navržen společností OVH. Všechny užitečné informace o Vašich zdrojích jsou zobrazeny na jediné stránce. Například si u každého hostitele můžete okamžitě zobrazit zatížení jader, VM, CPU, RAM a přenos dat na síti. A pro co možná nejsnazší čtení těchto statistik jsou veškerá data barevně oddělena (zelená, oranžová, červená a černá). Můžete také velice rychle přistoupit do svého virtuálního datacentra a požádat o dodání nových zdrojů.
Poskytne mi detailní informace?

Ano. Dvojím kliknutím na hostitele, VM či úložiště získáte specifické informace ohledně těchto zdrojů. Můžete si také zobrazit logy využití za poslední den, týden, měsíc, nebo dokonce i rok a nemusíte pro to instalovat žádný dodatečný software. Jednoduše se připojíte pomocí URL. A navíc naše týmy neustále pracují na vylepšeních vScope. Například se nyní pracuje na upozorňovacím systému, který Vám umožní být informován o problémech (zdroje se zobrazí červeně či černě) pomocí SMS či e-mailu.
Proč jste vytvořili tento nástroj?

vScope byl vytvořen kvůli interní potřebě OVH. Tým, který je zodpovědný za služby VPS - virtuální servery založené na Dedicated Cloud - nebyl spokojen s existujícím monitorovacím nástrojem. Chtěli si zobrazit stav svých hostitelů, VM a úložišť rychleji a zajistit tak vždy správně nastavenou infrastrukturu. Takže vScope byl nejprve vytvořen za tímto účelem a ostatní týmy OVH zjistili, že se jim tento nástroj na Dedicated Cloud velmi hodí a z toho následně zjistili jeho užitečnost i pro naše zákazníky. Tímto způsobem tedy OVH tento nástroj zpřístupnilo pro všechny.