Proč je v použití dedikovaného hardwaru rozdíl?Vše je vyhrazeno jen Vám

Každý prvek, tvořící infrastrukturu Dedicated Cloud, je dedikovaný. To znamená, že na Vašich hostitelských počítačích poběží pouze a jen Vaše VM a výkon Vašich datových úložišť patří jen a jen Vám. Tím je zaručen nejlepší možný výkon pro Vaše VM. Výkon Vašich VM lze ještě vylepšit jejich umístěním mezi jednotlivými prvky Vaší infrastruktury. Softwarová řešení na Dedicated Cloudu jsou také dedikovaná.
Privátní síť

Všechny zdroje Dedicated Cloud jsou dedikované a síť je kompletně privátní. Každý Dedicated Cloud disponuje přinejmenším dvěma VLAN (privátní sítě): jedna interní VLAN na administraci (bez možnosti konfigurace) a k zajištění správného fungování infrastruktury, druhá pak slouží k připojení do Internetu. V řadě Dedicated Cloud Infrastructure je k dispozici až 4 000 VLAN, v řadě Enterprise lze navíc aktivovat Nexus 1000v, pomocí kterého lze aktivovat až desítky tisíc VXLAN v rámci jednoho virtuálního datacentra, což bez větší námahy dokonale izoluje jednotlivé virtuální stroje.
Vše je zdvojené

Každý prvek infrastruktury je redundantní. Elektrické napájení, úložiště, routery a switche jsou vždy připojeny na dva různé zdroje el. energie. To nám umožňuje garantovat SLA pro služby Dedicated Cloud.