# PŘÍPADOVÉ STUDIEVysoká dostupnost a kooperativní aplikace na 2 dedikovaných serverechPan G. Edouard, CIO průmyslové údržby (CMMS) společnosti, si přeje, aby vzdálené týmy měli zabezpečený přístup pomocí VPN, aby měli přístup k naplánovaným zásahům, k zobrazení adresářů a specifikaci technických produktů stejně, jako by pracovali společně. Cílová infrastruktura musí nabízet optimální dostupnost.
Klíčové informace


  • 3 Aplikace (Extranet, GMAO, groupware)
  • 1 VPN IPsec služba
  • 20 paralelní mobilní uživatelé
  • Přístup National France

Specifikace


  • Redundance na 2 dedikovaných serverech pro zaručení vysoké dostupnosti
  • Nastavení master/slave s jednoduchým přepnutím
  • Synchronizace serverů pomocí privátní sítě
  • Monitoring pro přepínač Master > Slave
  • Bezpečný přístup (služba VPN)
Řešení vytvořená v OVH

Vzdálené týmy mají přístup k hlavnímu serveru společnosti přes jejich mobilní terminály (přes VPN IPsec). Každá služba (extranet, file server, CMMS) má vlastní IP failover, která se v případě selhání přepne z master na slave.

Jestliže master spadne, monitoring VPS používající OVH API, přepne IP failover adresy z master na slave. Aplikace jsou instalovány na master i slave a data jsou pravidelně synchronizována pomocí privátní sítě. VPS se také používá pro spouštění připravenosti služeb na sekundárním serveru.Zpětná vazba


"Zvolili jsme výkonný dedikovaný server
co se týče CPU a RAM"

"Můj projekt byl jednoduchý, ale náročný - chtěl jsem být více dynamický ve správě vzdálených pracovníků a poskytovat jim velké pohodlí a bezpečný přístup k jejich mobilním terminálům.

Dostupnost byla kritická, bylo potřeba, aby řešení zaručovalo nepřetržitou dostupnost během pracovní doby a spolehlivost služby.

Pořídili jsme si 2 dedikované servery Infrastructure, které byly výkonné co se týče CPU/RAM a umožňovali nám používat privátní síť pro synchronizaci. Dostatek paměti také znamená, že můžeme stále navyšovat naše nároky, jestliže budeme potřebovat nasadit více aplikací.

Mé týmy mají nyní přístup k pracovnímu prostředí, souborům a našim CMS v bezpečném, redundantním, vysoce výkonném prostředí a to odkudkoli z Francie.Prvky infrastruktury
2x server Infrastructure
EG– 64 Xeon E5

Umístění ve 2 OVH datacentrech

3 914,99 bez DPH/měsíc


Služba vRack

V rámci balíčku serverů INFRASTRUCTURE


VPS Classic 1

56,00 bez DPH/měsíc