# PŘÍPADOVÉ STUDIE


Dedikované server OVH

RunAbove virtuální servery

IP Load Balancing

Škálovatelnost

Vysoká dostupnost

Hosting stránky s velkým přenosem dat


Škálovatelná infrastruktura schopná zvládnout velké výkyvy zátěžeSYSADMIN BADASS je poskytovatel zodpovědný za infrastrukturu stránky sofoot.com, stránky věnované všem novinkám ve světě fotbalu. Z počátku byl tento projekt hostován na jediném dedikovaném serveru. Projekt se ale od svého spuštění v roce 2006 stával stále více populárním. V podvečer World Cup 2014 bylo nezbytné nasadit robustnější a navíc i škálovatelnou infrastrukturu tak, aby odolala očekávanému navýšení návštěvníků (více jak 1 milion zobrazených stránek denně s 500 000 unikátních návštěvníků). Cílem bylo: žádné přerušení služeb během měsíc dlouhého mistrovství.

Tato infrastruktura vyhrála 7. října 2014 ocenění Infrastructure Trophy od OVH v kategorii "Project Cloud".
Klíčové informace


  • 85 000 článků
  • 1,2 milionů komentářů
  • 60 GB statického obsahu (obrázky, videa, atd.)
  • 13 milióny přístupů do databáze (5 GB)
  • Stránka bude mít 3 více návštěvníků během World Cup (odhad)

Specifikace


  • Schopnost zvládnout výkyvy zátěže až 5 000 http dotazů/sekundu, 500 000 návštěvníků/den s navýšením zátěže za méně jak 10 sekund
  • Bez možnosti přepisování kódu stránek (velmi omezená dostupnost týmu vývojářů), byla stránka navržena tak, aby běžela na jediném serveru (aplikace nebyla "cloud ready")
  • Omezený rozpočet, bez možnosti trvalého zatížení infrastruktury (=> nápad s RunAbove je takový, že jde dočasně rozpočet přesáhnout)
  • 100% dostupnost stránky
Řešení vytvořená v OVH

Pro zajištění maximální dostupnosti stránky sofoot.com, SYSADMIN BADASS bytvořil vysoce dostupnou infrastrukturu s flexibilitou založenou přimárně na použití RunAbove instancích (public cloud), které jsou placené po hodině a mohou být nasazeny v řádech minut.

1 - Rozložení zátěže

2 - Front-end škálovatelnost

3 - Replikace databáze

4 - Implementace backoffice serveru pro editační tým

5 - Automatizace nasazení přídavných serverů

6 - Monitoring infrastruktury

7 - ZálohyZpětná vazba


"Infrastruktura zvládla zátěž od prvního do posledního dne konání World Cup a protože sofoot.com přijalo tuto architekturu trvale, tak pokračuje v provozu i po jeho skončení."

"Infrastruktura zvládla zátěž od prvního do posledního dne konání World Cup a protože sofoot.com přijalo tuto architekturu trvale, tak pokračuje v provozu i po jeho skončení. Elasticita tohoto řešení (RunAbove instance jsou nasazeny pouze v případě navýšení zátěže) ve skutečnosti udělala architekturu cenově velmi přívětivou.

Výkyvy zátěže odpovídali našim předpokladům. Měli jsme maximálně 320 000 VU/den, 2 300 dotazů/sekundu a úplně poprvé došlo k trojnásobnému navýšení zátěže za méně jak 30 sekund (obecně po skončení zápasu). Avšak, oproti veškerým předpokladům, sofoot.com zaznamenal 2 týdny po mistrovství rekord návštěvnosti, který měl 360 000 VU/den, 3000 dotazů/sekundu a trojnásobné navýšení zátěže za méně jak 20 sekund. K tomu došlo díky novinkám o přestupu hráčů a došlo k nárůstu nových návštěvníků, kteří objevili naši stránku během World Cup. Tyto výkyvy byly naší infrastrukturou perfektně zvládnuty, což je dobrá zpráva pro nadcházející Euro 2016. 

Aktuálně testujeme automatické nasazení přídavných instancí přes RunAbove API (založené na limitech nastavených v monitorovacím nástroji) pro získání celkové flexibility a 100% samosprávy infrastruktury. Stále musíme pracovat na zjednodušení infrastruktury kvůli redukci času. V ideálním případě bychom chtěli snížit čas nasazení nového serveru ze současných 20 minut na 4 minuty. V nakonec se nyní chystáme publikovat náš SoPress obchod. Pro tento projekt jsme se rozhodli použít OVH řešení PrestaShop v SaaS režimu. To nabízí dobrý poměr cena/výkon.

Nicolas Capeyron (@ncapeyronSABA), manažer SYSADMIN BADASS.OVH radí


SYSADMIN BADASS se podařilo dosáhnout ideální střední cesty. Vytvořili vysoce dostupnou, škálovatelnou a cenově příznivou infrastrukturu pro hostování aplikace, která nebyla navržena v souladu s aktuálními standardy.

Jednou cestou jak optimalizovat tuto infrastrukturu by bylo použití OVH CND pro ukládání statického obsahu webových stránek sofoot.com. To by zredukovalo množství dat na webových serverech, vylepšilo latenci a snížilo čas nasazení nových serverů redukcí času potřebného k synchronizaci 60 GB obsahu. To by však vyžadovalo významné změny na stránce včetně přepisování všech odkazů obrázků, které by byly hostovány na jiný subdoméně.Prvky infrastruktury
1 IP Load Balancing

280,00 bez DPH/měsíc


Load Balancing (HAProxy)

2 servery řady Enterprise
Model SP-64

2 834,99 bez DPH/měsíc


Webový front-end

3 servery řady Hosting
Model HOST-32

2 431,99 bez DPH/měsíc


Posílení webového front-end

5 RunAbove instancí
XL4 "1 VM/host"

0.140 $ bez DPH/hodinu


Databázové servery

2 servery řady Enterprise
Model SP-64

Možnost 3x 160 GB SSD Intel DC S3500 SATA3 6 Gb/s

2 834,99 bez DPH/měsíc


Monitoring

1 VPS Cloud 1

280,00 bez DPH/měsíc


Backoffice server

1 server řady Hosting
Model HOST-32

2 431,99 bez DPH/měsíc