# PŘÍPADOVÉ STUDIE


Vysoká dostupnost

PRA

fault tolerance

ERP hosting

kritická aplikace

Více-datacentrová infrastruktura

3-tier architektura

MySQL replikace

IP Load Balancing

dedikovaný server

Backup server

"So you Start"

OVH.cz


Implementace HA a PRA infrastruktury pro hosting kritické aplikace (ERP)Společnost 70 expertních účetních je zákazníkem IT společnosti. Pro hosting ERP si IT společnost zvolila VPS Cloud, který nabízí vysokou SLA pro zajištění maximální dostupnosti kritické aplikace. Protože došlo k navýšení počtu ERP uživatelů, kapacita VPS Cloud se ukázala jako nedostatečná. Pravý čas pro migraci na dedikované servery. To ale přinutilo administrátory k zamyšlení nad snížením možných následků v případě možného selhání hardware. Společnost nakonec nasadila vysoce dostupnou infrastrukturu, která běží na dvou identických serverech. Jako součást business continuity plan (BCP) je server se zálohami pro zabezpečení všech dat připojen k oběma serverům.

Tato případová studie byla inspirována infrastrukturou, kterou vybudoval francouzský zákazník OVH EURL Barme pro své zákazníky (Sextant Expertise) situované v Paříži a za kterou vyhrál cenu OVH Infrastructure Award 2014 v kategorii “Company infrastructures (outsourcing)”.
Klíčové informace


  • Hosting ERP expertní účetnické firmy (kritická obchodní aplikace)
  • 70 denních uživatelů
  • 2 identické dedikované servery, jeden hostovaný v SBG a druhý v RBX
  • Zálohy na So you Start serveru
  • VPS Cloud pro Ha monitoring

Specifikace


  • Zabezpečený internetový přístup k ERP pomocí SSL certifikátu
  • Vysoká dostupnost aplikace, která je pro společnost kritická
  • Zabezpečení dat: citlivá data, která obsahují finanční informace a nemohou být ztracena či vyzrazena.
Řešení vytvořená v OVH

Když je potřeba hostovat kritickou aplikaci, naší počáteční reakcí je použít dva servery: aktivní server (master) a pasivní server (slave) pro případ selhání toho master serveru. To je ideálním řešení pro disaster recovery plan (DRP), vytvořeným na dvou metrikách: RTO (maximální povolené přerušení) a RPO (maximální doba během které může dojít ke smazání nahraných dat). Avšak při jen o trochu větším rozpočtu a poměrně malé infrastruktuře je možné a často i výhodné, vybudovat vysoce dostupnou infrastrukturu s dvěma aktivními servery. Výhody jsou jasné: využijete výhody druhého serveru tím, že na něj přenesete část zátěže a jestliže na jednom ze serverů dojde k selhání, aplikace stále zůstane funkční a nedojde k žádnému pádu služby. VPS, který hostoval infrastrukturu, může být použit jako monitorovací server.

1 - Rozložení zátěže

2 - Infrastruktura distribuovaná na dva aktivní servery, hostované ve dvou oddělených datacentrech

3 - Replikování databáze mezi dvěma servery

4 -Záloha na So you Start serveru

5 - MonitoringPro více informací


Jestliže počet ERP uživatelů bude rapidně růst, infrastruktura může být zvětšena oddělením frontendů databáze na několik různých serverů. Počet databázových serverů může být navýšen pro rozložení zátěže na velký počet serverů. Můžete také redukovat cenu záloh ukládáním na RunAbove object storage platformu. Cíl: platíte pouze za objem uložených dat, které využíváte a nikoli za HW, který nepoužíváte. Navíc RunAbove Storage automaticky replikuje Vaše data na 3 místa pro zajištění přídavné bezpečnosti záloh Vašich dat.Prvky infrastruktury
1 IP Load Balancing

280,00 bez DPH/měsíc

Objednat


Frontend servery

2 Infrastructure servery
Model EG-32

2 431,99 bez DPH/měsíc

Objednat


Privátní propojení mezi servery

vRack
Služby zahrnuty v řadě serverů OVH Infrastructure


Backup servery

So you Start DISK+ servery
Model BK-8T

1 482,99 bez DPH/měsíc

Objednat


Monitoring

1 VPS Cloud 1

280,00 bez DPH/měsíc

Objednat