Content Delivery Network (CDN)

CDN - Často kladené otázky
CDN: Technické FAQ a volbyZákladní FAQ:


Proč používat OVH CDN na mých stránkách?

Integrování Vašich webových projektů na CDN Vám poskytne mnoho výhod pro Váš přenos dat a cenverzní poměr. Content Delivery Network zrychlí Vaše stránky a přiblíží jejich obsah k Vašim uživatelům a to ať se nacházejí kdekoli na světě tím, že kopíruje obsah na několik serverů.

Informace jsou posílány rychleji a doba odezvy, která může být pro uživatele nacházející se na jiném kontinentu velmi velká, se významně zredukuje. CDN poskytne Vašemu webovému projektu opravdovou výhodu navýšením výkonu a vylepšením výsledků ve vyhledávacích robotech.

To Vám umožní vylepšit umístění ve výsledcích vyhledávacích robotů. Další funkcí OVH CDN je, že pro Vaše stránky funguje jako štít a blokuje externí hrozby (DDoS útoky). Podívejte se na mnoho dalších výhod OVH CDN.

Jak ochránit stránky před útoky?

Content Delivery Network (CDN) bude pro Vaše webové prezentace fungovat jako štít, který absorbuje DDoS útoky, chrání před přetížením Vašeho server, ztrátou připojení k serveru, atd.

Váš hostingový systém již není v palebné linii - je chráněn OVH sítí, což redukuje rizika Vašich kritických aplikací a díky tomu vylepšuje QoS.

Kdo může použít CDN?

Velmi dobře uzpůsobitelné pro profesionály s mezinárodními webovými stránkami, nebo pro ty, kteří si přejí rozvýjet své podnikání v mezinárodním měřítku bez nutnosti pořizování si komplexní infrastruktury či navyšování operační ceny za své současné hostingové služby.

CDN se přizpůsobí jakémukoli typu webových stránek: online obchod, sdílení obsahu, noviny, blogy, atd.

Kde jsou OVH POP (points of presence) ve světě?

OVH má své body přítomnosti (PoP) umístěny v Americe, Asii a Evropě. Naše přítomnost ve světě nám umožňuje optimalizovat a redukovat časy načítání Vašich mezinárodních webových projektů a distribuovat Váš obsah geograficky blíže k Vašich uživatelům.

Je potřeba měnit kód mých stránek?

Obecně nemusíte měnit nic ve vlasním kódu. Stačí změnit IP svého DNS a směrování CNAME u domény na CDN IP adresu, kterou Vám pošleme e-mailem po provedení Vaší objednávky.

Je však nezbyné, abyste povolili caching v http hlavičce v souladu s RFC pravidly. CDN odpovídá této informaci v případě jakékoli nesrovnalosti s nastavením ve Vašem Zákaznickém prostoru.

Jsou zde čtyři specifické hlavičky na caching.

  • Cache-Control
  • Expires
  • ETag
  • Last-Modified

Nejdůležitější hlavičkou je Cache-Control, která je souborem různých informací o cache.:w

Mohu si zvolit části mých webových stránek, které chci umístit na CDN?

Jistě, do cache CDN si můžete vložit celé stránky, soubor, či jen subdoménu. A to z konfiguračního modulu v OVH zákaznickém prostoru.Technické FAQ:


Je nutný nějaký typ hostingu/specifický backend pro stránky využívající mé CDN?

Vaše stránky mohou být hostovány na libovolném typu hostingové platformy (webhosting, dedikovaný server, cloud...) a to u OVH, nebo u jiného poskytovatele.

Jednoduše nasměrujete CNAME záznam Vaší domény na IP adresu CDN, která Vám byla poskytnuta v potvrzovacím e-mailu po zřízení služby.

Jak integrovat novou doménu do mého CDN?

Pro povolení CDN na Vašich stránkách jednoduše změníte CNAME IP adresu v DNS zóně na tu, kterou Vám zašleme e-mailem po potvrzení objednávky.
Ujistěte se prosím, že jste oprávněni provádět změny v DNS. Poté budete moci změnit TTL, vynutit či zakázat načítání do paměti cache, spravovat SSL certifikáty, atd.

Jak změním DNS zónu?

Jestliže je Vaše doména spravována u OVH, jděte do Zákaznického prostoru: Správa DNS >> DNS zóna a jednoduše nasměrujte CNAME u své domény na CDN IP adresu, kterou dostanete při aktivaci CDN v e-mailu.

Jestliže Vaše doména není spravována u OVH, jděte k Vašemu poskytovateli do zákaznického rozhraní a nasměrujte CNAME domény na CDN IP adresu, kterou dostanete při aktivaci CDN v e-mailu.

Co se stane když přesáhnu limit dat pro celé mé CDN?

Jakmile spotřebujete svůj kredit přenesených dat, CDN se automaticky deaktivuje a Váš klasický hosting převezme veškerou zátěž Vašich návštěvníků.

Pro opětovnou reaktivaci OVH CDN je potřeba se přihlásit do OVH zákaznického prostoru pro objednání kreditu přenesených dat (1 TB, 10 TB či 100 TB).

Mohu používat SSL certifikáty?

CDN je poskytováno s vyhrazenou anycast IP adresou. SSL certifikát lze přidat z OVH zákaznického prostoru. Berte na vědomí, že je také možné použít CDN službu s více SSL certifikáty tím, že si objednáte více vyhrazených CDN služeb.

(Dostupné již brzy)

Je zde nějaká limitace velikosti cache v POP pro mé CDN?

Content Delivery Network OVH umožňuje uložit do paměti cache veškerý statický obsah Vaší webové aplikace. Abychom dodrželi 99,95% SLA a zároveň zachovali QoS, je na každý objekt nastaven limit 30 MB.

Jaké jsou defaultní cache pravidla?

Cache pracuje různě v závyslosti na typu služby, kterou máte. Pro porovnání různých typů pravidel přejděte na naši stránku, která se tímto tématem zabývá.

Co je anycast IP?

IP Anycast má specifické směrování. Na rozdíl od klasické IP adresy, která směřuje na jedno jediné umístění, umožňuje IP Anycast přistupovat na několik míst, která jsou rozdílná rychlostí výměny dat.

Konkrétně bude uživatel, který se chce dostat na webovou stránku používající CDN, přesměrován na najbližší PoP tak, aby došlo k optimalizaci času odezvy.

Mohu přidat nový backend?

Ano, základní DNS balíček umožňuje deklarovat až 10 backendů. Potřebujete-li jich více jak 10, můžete si další backendy objednat přímo ze zákaznického prostoru OVH.

Jak si mohu objednat přídavný traffic pro mé CDN?

DiPřímo z Vašeho účtu. Můžete si objednat 1, 10 či 100 TB a to bez expirační doby.

Jak mohu spravovat GeoCache Accelerator (v rámci nových webhostingových služeb)?

Cache může být násilně vyčištěna na požádání. Také je možné ji deaktivovat a aktivovat. Pro více informací o GeoCache Accelerator si přečtěte naši příručku průvodce.