Content Delivery Network (CDN)

Cache pravidlaCDN cache pravidlaPrincipem CDN je načítání některých prvků Vašich stránek do cache paměti, jak je vysvětleno na této stránce tak, aby se zrychlilo dodávání obsahu k Vašim uživatelům, ať už jsou kdekoli na světě.

Které prvky jsou ovlivněny a jakými pravidly?

Odpověď na tyto otázky naleznete v tabulce níže:


GeoCache WebStorage InfraStructure
Cache Automatická Na žádost Upravitelná
Detaily Každý soubor na Vašem webhostingovém systému, který splňuje limit velikosti, bude automaticky registrován a načten do paměti cache službou CDN. Každý soubor umístěný v úložišti je replikován do třech datacenter v Roubaix, Štrasburku a Beauharnois. Jestliže je soubor menší jak maximální povolená velikost, může být nahrán do cache paměti na PoP pomocí operace, která se skládá z vytvoření webového odkazu k tomuto prvku, který byl nahrán do paměti cache na CDN. Každý soubor na diskovém prostoru může být uložen do paměti cache, pokud neprekročí maximální limit velikosti. Rozhodnutí záleží na definovaných pravidlech zákazníka v nastavení infrastruktury a na upravených backend pravidlech, jak jsou definována v Zákaznickém prostoru OVH.
Typy souborů Jakýkoli obrázek, video, audio, CSS či JS soubor. Všechny uložené soubory na diskovém prostoru Jakýkoli soubor asociovaný s hostingovým systémem, serverem či infrastrukturou
Velikost souboru 100 MB na Evropských PoP/20 MB na Amerických - Asijských PoP*


* Současné omezení na 100 MB na Evropských PoP a 20 MB na ostatních bude brzy navýšeno, protože budeme navyšovat kapacity infrastruktur na těchto PoP.