Anti-DDoS Game

Ochrana šitá na míru hrám a e-sportu

Speciální ochrana pro oblast videoher

Oblast herního průmyslu a e-sportu představuje jeden z nejčastějších cílů DDoS útoků. Z toho důvodu je nezbytné, aby platformy, na nichž jsou hry hostovány, dokázaly těmto útokům za všech okolností čelit, nehledě na rozsah či délku jejich trvání. Útoky směřované proti herním serverům ve většině případů cílí na UDP protokol, který je používán převážnou většinou herních a hlasových serverů.

To je také důvodem, proč jsme ve společnosti OVH chápali jako zcela nezbytné vytvořit anti-DDoS ochranu, která by odpovídala specifickým požadavkům herních serverů.

Anti-DDoS ochrana na míru Vašim hrám

Pro zajištění co možná nejlepší ochrany proti útokům analyzovali vývojáři OVH chování těch nejpopulárnější online her (Counter Strike, TeamFortress, Minecraft) a nejrozšířenějších komunikačních nástrojů (TeamSpeak a Mumble). V našich laboratořích a na reálných serverech našich zákazníků jsme pečlivě studovali zranitelnost těchto aplikací a dokumentovali různé strategie útoků.

Strategie reverzního inženýringu nám umožnila poskytnout řešení vytvořené na míru pro každou herní skupinu. Pro každou oblast byla vytvořena množina předdefinovaných pravidel, které lze nasadit jediným kliknutím pro filtrování nelegitimního příchozího i odchozího přenosu dat UDP paketů.

Dvojí zmírnění: vstupní a výstupní filtr

Thumbnail

Pro každý typ útoku byl navržen speciální typ chování integrovaného v blízkosti serveru, přímo v rámci Tilera hardware. Velkou inovaci představuje filtr, který analyzuje příchozí a odchozí přenos dat pro lepší identifikaci legitimních dotazů posílaných na server. Tento filtr je zároveň schopný rozlišovat pakety připojených zákazníků od paketů, které jsou součástí útoku. Anti-DDoS Game se proto vždy chová jako cache a filtruje TCP/IP a UDP pakety.

Seznam kompatibilních her a aplikací

Arma III, Half-Life, Team Fortress Classic, Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Source, Half-Life Deathmatch Classic, Half-Life 2, Half-Life 2: Deathmatch, Day of Defeat, Day of Defeat : Source, Left 4 Dead, Left 4 Dead 2, Team Fortress 2, Counter-Strike: Global Offensive, Garry's Mod, Grand Theft Auto San Andreas Multiplayer SA: MP, Multi Theft Auto San Andreas MTA: SA, TrackMania (+ protokol TCP), TrackMania 2 (+ protokol TCP), ShootMania Storm (+ protokol TCP), Minecraft Pocket Edition, Minecraft, ARK: Survival Evolved, RUST, TeamSpeak, Mumble.

Seznamte se s technologií, která umožňuje blokovat útoky typu DDoS bez jakéhokoli dopadu na dostupnost Vaší služby!

Thumbnail

Public Cloud

Thumbnail

Private Cloud

Thumbnail

Dedikované servery